منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 194952
گروه :خبر

شورای عالی انتخابات ترکیه نتایج رسمی انتخابات سراسری مجلس این کشور را اعلام کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، شورای عالی انتخابات ترکیه نتایج رسمی انتخابات سراسری مجلس این کشور را اعلام کرد.

در انتخابات ۷ ژوئن پارلمان ترکیه، از مجموع ۵۵۰ کرسی بر اساس نتایج رسمی؛ حزب حاکم عدالت و توسعه با کسب ۲۵۸ کرسی، حزب جمهوریت خلق با کسب ۱۳۲ کرسی، حزب راست گرای حرکت ملی با کسب ۸۰ کرسی و حزب دموکراتیک خلق ۸۰ کرسی را در مجلس ترکیه به دست آوردند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، همچنین «سعدی گووِن» رئیس شورای عالی انتخابات ترکیه میزان مشارکت مردم را در انتخابات سراسری ۷ ژوئن ۸۴% درصد اعلام کرد. ‌

قرار است مجلس جدید برای مراسم ادای سوگند نمایندگان سه شنبه ۲۳ ژوئن تشکیل جلسه دهد.

به گزارش رویترز، آمارها نشان می دهد که حزب عدالت و توسعه برای اولین بار از زمان به قدرت رسیدنش در سال ۲۰۰۲ نتوانسته است با کسب اکثریت مطلق آراء به تنهایی به تشکیل دولت بپردازد.

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر