منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۸
شناسه خبر: 240657
گروه :خبر
13940811000311_PhotoA

نتایج رسمی حکایت از آن دارد که حزب عدالت و توسعه موفق شده است در پارلمان 550 نماینده‌ای ترکیه، 317 کرسی را از آن خود کند که بیش از 50 درصد کرسی‌های پارلمان محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شورای عالی انتخابات ترکیه، نتایج رسمی انتخابات اول نوامبر این کشور را که حزب عدالت و توسعه در آن به پیروزی رسیده، منتشر ساخت.

به نوشته روزنامه «تودی زمان»، به این ترتیب راه برای تشکیل دولت جدید ترکیه هموار شده است.

بر اساس نتایج رسمی اعلام شده، 56.9 میلیون نفر در انتخابات روز اول نوامبر شرکت کرده‌اند.

نتایج رسمی حکایت از آن دارد که حزب عدالت و توسعه موفق شده است در پارلمان 550 نماینده‌ای ترکیه، 317 کرسی را از آن خود کند که بیش از 50 درصد کرسی‌های پارلمان محسوب می‌شود. حزب جمهوری‌خواه خلق نیز در این انتخابات به 134 کرسی دست یافته است. این حزب، همان حزب آتاتورک، بنیان‌گذار ترکیه نوین محسوب می‌شود.

59 کرسی پارلمان نیز به حزب دموکراتک خلق‌ها رسیده که مواضعی نزدیک به گروه پ.ک.ک دارد. حزب راستگرای حرکت ملی هم 40 کرسی از پارلمان ترکیه را از آن خود کرده است.

بر اساس قوانین ترکیه، 5 روز پس از این اعلام رسمی، جلسه عمومی پارلمان ترکیه باید تشکیل شود. بر این اساس به نظر می‌رسد روز 17 نوامبر، اولین جلسه پارلمان برگزار شود و نمایندگان جدید، سوگند یاد کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است