منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
شناسه خبر: 364924
گروه :خبر
poyesh-mehr-3
 

عضو هئیت مدیره انجمن ضایعات نخاعی بندرعباس:

نبود مراکز عرضه مهم ترین دغدغه معلولان هنرمند در بندرعباس

عضو هئیت مدیره انجمن ضایعات نخاعی بندرعباس اظهار کرد: نبود نمایشگاه فروش صنایع دستی از مشکلات هنرجویان معلول در بندرعباس است.

شقایق آملی،عضو هئیت مدیره انجمن ضایعات نخاعی بندرعباس در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اینکه هدف اصلی مرکز انجمن ضایعات نخاعی اشتغال زایی معلولین است، گفت:مرکز ضایعات نخاعی بندرعباس تنها مرکزی است که فعالیت خود را از 1390 شروع کرد تا با ایجادشرایط مناسب، آموزش دوره های متعددی را برای معلولین برگزار کند و با کسب مهارتهای لازم زمینه اشتغالزایی خود را فراهم کنند.

وی افزود: این مرکز شامل معلولین جسمی حرکتی بالای 14 سال می باشد که در کارگاه های متعدد آموزش های لازم بصورت کامل در اختیار آنان گذاشته می شود.

عضو هئیت مدیره انجمن ضایعات نخاعی بندرعباس ادامه داد:کلاس هایی همچون خیاطی ، معرق چوب، محرق ساقه گندم، کامپیوتر ، طراحی ونقاشی، چرم دوزی، گل های کریستالی ، نقاشی روی شیشه ، صنایع دریایی  به صورت مقطعی و رایگان در حال آموزش به هنرجویان است.

آملی با اشاره به اینکه پس از اتمام دوره های آموزشی هنرجویان فعالیت خود را آغاز می کنند، اظهار کرد: در راستای تسهیل فعالیت هنرجویان، کارگاه تولیدی مانند قاب سازی ،تابلو های تزیینی ساقه گندم ،چوب و لباس کار که برای شرکت های کشتیرانی و توزیع برق و کشتی سازی  راه اندازی کرده ایم.

وی افزود: هم اکنون  66 نفر پرسنل در این کارگاه ها مشغول به کارهستند  که اکثر جمعیت این کارگاه از معلولین استان تشکیل شده است.

عضو هئیت مدیره انجمن ضایعات نخاعی بندرعباس با بیان اینکه فروشگاه دائمی برای فروش محصولات دستی معلولین وجود ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر به صورت دوره ای نمایشگاه هایی در بانک ها، سازمان ها و ادارات برای فروش صنایع دستی معلولین برگزار می شود.

آملی بیان کرد: با توجه به ابنکه با برگزاری دوره ای نمایشگاه فروش صنایع دستی هنرجویان از جمله تابلوها در انتقال و جابه جایی دچار آسیب می شوند بایستی مکان دائمی برای برپایی نمایشگاه صنایع دستی مهیا کنیم.

وی با اشاره به مشکلات معلولین افزود: اغلب معلولین وضعیت معیشتی ضعیفی دارند و  توان تهیه ابزار کار برای آموزش خود ندارند بنابراین در کنار آموزش رایگان بایستی مددکاری اینگونه افراد نیز را انجام داد که لازمه آن پشتیبانی مالی برای رفع  هزینه ها و مشکلات است.

آملی خاطرنشان کرد : توان بخشی و اشتغال زایی معلولین تنها انگیزه ما در این مرکز است با این امید که خود افراد بتوانند مشغول بکار شوند که این امر جز با کمک رسانی سازمان ها و ادارات میسر نمی شود.

 

انتهای پیام/م

 

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است