منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
شناسه خبر: 353706
گروه :خبر
139106125611

شاعر و داستان نویس حاجی آبادی با بیان اینکه نبود فضای مناسب برای فعالیت هنرمندان آنان را دلسرد می‌کند، گفت: بندرعباس هنرمندان توانمندی دارد اما شهرستان حاجی‌آباد متاسفانه به دلیل دوری از مرکز استان نتوانسته آنطور که باید دیده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محسن افروغ شاعر و داستان نویس شهرستان حاجی آباد در گفتگو با فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: از کلاس اول راهنمایی آثارم را به آموزش و پرورش و کانون می فرستادم و در همان زمان مربی پرورشی به نام آقای عرب زاده که استعداد من را کشف کرد و در زمینه های شعر و داستان و ترانه فعالیت می کنم و بیشتر مضامین شعریم عاشقانه و کمی هم دلتنگی است.

 

وی با بیان اینکه نبود فضای مناسب برای هنرمندان، این قشر را دلسرد می‌، بیان کرد: بندرعباس هنرمندان توانمندی دارد اما شهرستان حاجی آباد متاسفانه به دلیل دوری از مرکز استان نتوانسته آنطور که باید دیده شود.

شاعر حاجی آبادی افزود: دنیای هنر را اگر با دیگر مشاغل مقایسه کنیم می بینیم که در زمانه‌ای قرار داریم که به هنر و هنرمند بهای لازم داده نمی‌شود، از جمله کسانی که مشکلات و مسایل اجتماع را با دیدی تیز بین می نگرند، جامعه شاعران هستند که در تاریخ حضور آنان همواره تاثیر گذار بوده است و به عبارت دیگر جایگاه هنرمند و یا شاعر بسیار والاتر از این نگرش هاست.

 

افروغ ؛ به مقام های خود در عرصه هنری اشاره کرد و گفت: مقام های بسیاری در زمینه هنری به دست آوردم که از جمله مقام نفر اول جشنواره شعر زاهدان ؛ شعر ازنا ؛ نفر اول جشنواره استانی ؛ برگزیده داستان نارنج جهرم دوسال پیاپی و سایر جشنواره ها…کسب کرده ام.

 

 

وی با بیان اینکه مشکلات مالی یکی از بزرگترین مشکلات هنرمندان در عرصه هنری است ؛ تصریح کرد: هنرمند وقتی دغدغه ی مالی نداشته باشد مطمنا  با تمرکز بیشتری آثار هنری خود را خلق می کند و یکی دیگر از مشکلات ما در این عرصه حمایت نشدن از طرف ارگان های مربوطه است.

 

 

داستان نویس هرمزگانی با اشاره به اینکه نخستین شعری که سرودم برای مادرم بود ؛ افزود: اولین شعرم را بخاطر نمی آورم اما میدانم نخستین شعری که سرودم برای مادرم بود و کلاس سوم دبستان بودم.

 

 

شاعر حاجی آبادی اذعان کرد: چند داستان در دست تولید دارم که یکی برای بزرگسالان و دیگری برای نوجوانان است و در حال حاضر به غیر کار هنری کشاورزی میکنم
و همچنین کارمند کانون پرورش فکری و مربی ادبی کانون هستم.

 

 

افروغ ؛ خاطر نشان کرد: امیدوارم شاهد توجه بیشتر مسئولین به دغدغه های قشر هنرمند باشیم و کلاسهایی را برای ارتقای هنرمندان برگزار کنند و فاضل نظری ، مهدی فرجی ، مژگان عباسلو ، سارا جلوداریان ، مرحوم نجمه زارع و علیرضا بدیع از شاعران جدیدی که بنده را مجوب می کند.

 

 

وی در ادامه اظهار کرد:فضا برای فعالیت ادبی و شاعران جوان در شهرستان فراهم است و اداره ارشاد انجمن هایی را برای آموزش شعر و داستان دایر کرده که میتواند مفید باشد.

 

 

هنرمند هرمزگانی با بیان اینکه ارتباط ضعیفی بین شاعران استان و شهرستان های استان وجود دارد و به نوعی شاید بتوان گفت که کار و ارزش شاعران شهرستان های استان کمتر دیده می شود و دلیل آن هم این است که تمام تمرکز روی استان گذاشته شده و بیشتر نشست ها و همایش ها در استان برگزار می شود.

 

 

شاعر حاجی آبادی بیان کرد: تلاش شاعران جوان بیشتر متوجه ماندگار شدن شعر است تا اینکه تجربه کردن فضاهای نو باشد و هنرمند تلاش می کند که در اذهان بماند و با ارایه کار خوب به شهرت لازم برسد ارزش اخلاقی صداقت برای من خیلی مهم است که در زندگی فردی و جمعی من نقش برجسته‌ای دارد و عشق زیباترین هدیه خداوند است.

 

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است