منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸
شناسه خبر: 312004
گروه :خبر
جنگل-حزا

مدرس دانشگاه های میناب گفت: از آنجایی که جنگل های حرای تیاب میناب زمینه ساز توسعه کسب و کار ،بهبود معشیت ساکنین و اشتغال می باشد نبود زیر ساخت های مناسب و عدم جذب سرمایه گذار نتوانسته این منطقه را از توسعه شایسته برخوردار کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سمیه رهسپار مدرس دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور میناب در گفتگو با میناب جنوب گردشگری و اقتصاد گردشگری امروزی را درحال تبدیل شدن به یکی از سریعترین صنایع رو به رشد جهان و ابزاری برای إیجاد درآمد برشمرد و گفت: یکی از ارکان های توسعه اقتصادی پر درآمد در ردیف صنعت گردشگری بهره مندی از منابع طبیعی و طبیعت بکر و وحشی آن می باشد.

 
وی افزود: میراث تاریخ طبیعی جنگل های حرا پدیده شگفت انگیز خور تیاب با اختصاص سطحی حدود ۵ هزار و 850 هکتار یکی از اولویت های پر جاذبه گردشگری طبیعی در میناب می باشد .

 

مدرس دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور میناب اذعان داشت: در بحث رونق اقتصادی برنامه ریزی اصلی را  با هدف حفاظت و معرفی این پوشش گیاهی نادر و منحصر به فرد انجام داد که در مصب دهانه ورودی رودخانه میناب واقع در بندر تیاب قرار گرفته و اکوسیستمی بی نظیر و سیمای متفاوتی را نسبت به سایر قسمت ها ایجاد نموده است.

 
وی اظهار داشت: در کنار مقوله حفاظت استفاده بهینه از ظرفیت جنگل های حرای تیاب – میناب با هدف گردشگری میتوان اشاره کرد که زمینه ساز توسعه کسب و کار و بهبود معشیت ساکنین واشتغال می باشد.

 
رهسپار گفت:  آنچه  طی سالهای اخیر مشهود است باوجود رشد پویا و همه جانبه صنعت گردشگری با وجود پتانسیل فوق العاده ذخائر بیوسفری و ژنتیکی توده جنگلی حرا این منطقه نتوانسته از توسعه شایسته برخوردار باشد.

 

مدرس دانشگاه های میناب نبود زیر ساخت های مناسب و عدم جذب سرمایه گذار در منطقه مهمترین دلایل بر کندی توسعه و ترویج گردشگری در میناب دانست و بیان داشت: در صورت ایجاد زیر ساخت و جذب سرمیایه گذار می تواند در توسعه امتیاز اکولوژیکی منطقه سهم قابل قبولی در محاسبه درآمد منطقه کمک شایانی بنماید.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است