منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
شناسه خبر: 245066
گروه :خبر
166723_orig

شهرستان بندرلنگه به واسطه موقعیت جغرافیایش مسیر تردد شمار زیادی مسافر و مبادلات تجاری و اقتصادی از داشتن جایگاه عرضه گاز ‘سی ان جی’ بی بهره است که این امر مشکلاتی را برای رانندگان خودروهای دوگانه سوز ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز ؛ امروزه تقریبا اکثر خودروهای در حال ساخت به دنبال کم کردن مصرف سوخت هستند و در تولید خودرو به این امر مبادرت می ورزند و در بیشتر موارد نیز کارخانه ها خودروهای دوگانه سوز می سازند.

همچنین برای استفاده خودروهای گاز سوز چندین سال است که دولت در ساخت جایگاههای سوخت رسانی گاز سن ان جی مبادرت به ارائه تسهیلات نموده است اما در این بین ، شهرستان بندرلنگه علی رغم داشتن خودروهای دوگانه سوز  زیادی دارد ، از جایگاه سی ان جی در بی بهره است.

بندرلنگه به واسطه موقعیت جغرافیایش مسیر تردد شمار زیادی مسافر و فعالان اقتصادی است و  خودروی عمومی و شخصی دوگانه سوز بسیاری به این شهرستان تردد می کنند.

اکنون تاکسی های درون و برون شهری و خودروهای شخصی دوگانه سوز به علت نبود جایگاه سوخت سی ان جی برای تامین سوخت مورد نیاز خود از شرق باید فاصله 93 کیلومتری تا جایگاه گاز مایع در شهرستان بندر خمیر و از غرب شهرستان فاصله 310 کیلومتری تا شهرستان لامرد استان فارس را طی کنند  که این امر به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

مالکان خودروهای دوگانه سوز در شهرستان بندرلنگه همچنان چشم انتظار هستند تا ببینند آیا متولی اصلی و صاحب امتیازان، اقدامی برای ساخت جایگاه سی ان جی در این منطقه مرزی انجام می دهند یا خیر.

بر این اساس بسیاری از رانندگان خودروهای دوگانه سوز به علت نبود جایگاه سوخت سی ان جی در شهرستان، برای پرکردن سوخت مخازن خودروهای خود از سیلندرهای گاز مایع در مناطق مختلف شهر استفاده می کنند که این امر علاوه بر احتمال بروز خسارت مالی فراوان، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

یکی از رانندگان تاکسی بندرلنگه نیز در گفتگو با مروارید نیوز  اظهار داشت: به دلیل شرایط کاری مجبوریم به طور مداوم از بنزین استفاده کنیم که با افزایش قیمت بنزین نیز باعث شد فشار اقتصادی زیادی بر روی ما وارد شود.

وی افزود: روزانه 30 لیتر بنزین مصرف می کنیم و درآمد روزانه ام با 15 ساعت کار بسیار کمتر از آن چیزی است که بتوانم هزینه اجاره منزل، اقساط بانکی خودرو و زندگی روزمره خانواده خانواده خود را بدهم.

این راننده تاکسی اضافه نمود : برای استفاده از سوخت گاز سی ان جی مجبوریم به شهرستان بندرخمیر سفر کنم که متاسفانه علاوه بر مسافت راه و مشکلاتی در طی مسیر متحمل می شویم که در نهایت مقرون به صرفه نیست .

خلیل محامدی ،معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز علت نبود جایگاه سی ان جی را عدم انتقال خط لوله گاز به شهرستان دانست و گفت: بندرخمیر به واسطه انتقال خط لوله فرعی گاز به کارخانه سیمان توانست با مجوز شرکت نفت از این ظرفیت استفاده نماید.

وی با اشاره با اجرای شدن بزرگترین پروژه در این شهرستان عنوان کرد :در آینده نزدیک پس از راه اندازی پالایشگاه گاز گرزه ، شهر بندرچارک و شهرستان بندرلنگه از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندرلنگه تصریح کرد : تحریم های منطقه باعث کندی کار در احداث پالایشگاه شده است و امیدواریم بعد برداشت تحریم ها پیشرفت حدااکثری را داشته باشیم .

به هر حال انتظار میرود که مسوولان دولت تدبیر امید نسبت به انتقال خط لوله گاز و احداث و راه اندازی جایگاه های سوخت سی ان جی در شهرستان بندرلنگه اهتمام بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی