منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰
شناسه خبر: 346417
گروه :خبر
20160814_095123

فرماندار شهرستان سیریک با اشاره به نبود بیمارستان مجهز در سیریک گفت: حیوان گزیدگی و زایمان های خانگی از معضلات فعلی بهداشتی شهرستان هستند که باید این مسائل با کار کارشناسی شده و اطلاع رسانی به مردم شناسایی و در جهت رفع کامل آنها اقدام عاجل صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ، میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در جلسه شورای بهداشت شهرستان سیریک اظهار کرد: یکی از مهمترین دغدغه های مردم شهرستان در بخش بهداشت و درمان عدم برخورداری از یک بیمارستان با امکانات و تجهیزات مناسب  و کادر مجرب پزشکی برای درمان و مداوی مردم نجیب ، سخت کوش و همیشه در صحنه است که امکانات و تجهیزات فعلی جوابگوی نیاز مردم شهرستان نیست.

وی افزود: دولت تلاش های زیادی برای جبران کاستی ها و  رفع نواقصات حوزه بهداشت و درمان انجام داده و اقدامات ارزنده ای در این بخش در نقاط مختلف شهرستان اعم از روستایی و شهری صورت گرفته است ولی واقعیت مسئله نبود یک بیمارستان مجهز در مرکز شهرستان برای مداوای مردم بسیار  احساس می شود و دانشگاه علوم پزشکی استان باید در سرفصل های جدید بودجه ای خود به شهرستان سیریک  نگاه و توجه جدی داشته باشد.

ایزدی پور خاطرنشان کرد: ما بعنوان مسئولان وظیفه داریم آنچه در توان داریم به منظور ارائه خدمات در بخش های مختلف از جمله  بخش مهم بهداشت و درمان که به سلامت و امنیت جانی مردم بستگی دارد در راستای رفع تنگناها و مشکلات گام برداریم و به جای ایجاد مانع و رفع صورت مسئله به فکر حل و مرتفع شدن مشکلات برای مردم در جامعه باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک ابراز کرد: ارائه مشکلات و مسائل به صورت کلی با توجه به وضعیت کلی کشور و تحریم های ظالمانه دشمنان نظام در میان مردم  بدون ذکر مصادیق اصلا کار درستی نیست  بلکه باید به صورت جزیی  مسائل و مشکلات را برای مردم برطرف نمائیم.

وی یادآور شد: براساس گزارش های مردمی و شبکه بهداشت و درمان حیوان گزیدگی و زایمان های خانگی از معضلات فعلی بهداشتی شهرستان هستند که باید این مسائل با کار کارشناسی شده و  اطلاع رسانی به مردم  شناسایی  و در جهت رفع کامل آنها اقدام عاجل صورت گیرد.

میرمرسل ایزدی پور اظهار کرد: در سه ماهه سال جاری در شهرستان سیریک بیش از 57 مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان اتفاق افتاده است که نسبت به 39 مورد حیوان گزیدگی سال گذشته متاسفانه رشد چشمگیری داشته و این یک هشدار و زنگ خطری برای سلامت انسان محسوب می شود که باید با آموزش و پاک سازی مناطق آلوده توجه جدی صورت گیرد.

وی بیان کرد: بیو تروریسم بسیار مهم و حائز اهمیت است و اگر ما مسئولان آنرا جدی نگیریم سلامت و امنیت جامعه و شهرستان را به شدت مورد خطر جدی قرار خواهد داد.

فرماندار شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: در شهرستان سیریک 5 مرکز بهداشت و درمانی در شهرهای سیریک، گروگ ، بمانی ، شهید مردان و گونمردی  و بیش از26 خانه بهداشت روستایی وجود دارد که که مراقبت ، رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان مردم را انجام می دهند.

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند