منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۵۵
شناسه خبر: 368839
گروه :خبر
img09395949

فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در عرصه پرورش بلدرچین در شهرستان میناب مشکل اصلی تولید کنندگان شهرستان را نبود بازار فروش و کشتارگاه و عدم حمایت مسئولین از تولید کننده عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛داودزمانیان یکی از فعالین عرصه اقتصاد مقاومتی در شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: ابتدا با 75 میلیون هزینه اولیه با دریافت وام های اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی پا به عرصه اقتصاد مقاومتی گذاشتم که توانسته ام در این راه موفق شوم.

وی مهمترین انگیزه خود برای اشتغال در این عرصه  را تحقق منویات مقام معظم رهبری و نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی در این شهرستان برشمرد و افزود: در ابتدا با یک دستگاه جوجه کشی 200 تایی فعالیتم را شروع کردم و با گذشت 4 سال فعالیت در این عرصه توانستم با تولید ماهیانه 4 هزار قطعه بعنوان اولین پرورش دهنده بلدرچین شهرستان میناب فعالیت کنم.

این جوان جویای نام مینابی در عرصه اقتصاد مقاومتی توانسته است با راه اندازی کارگاه پرورش بلدرچین 5 نفر از جوانان روستای خود را بصورت مستقیم اشتغالزایی کند.

به گفته زمانیان ،در شهرستان میناب ابتدا 16 پرورش دهنده بلدرچین فعالیت داشتند که به واسطه نبود بازار فروش و کشتارگاه و عدم حمایت مسئولین از تولید کنندگان  15 نفر از جوانان مینابی از فعالیت در این عرصه کناره گیری کرده اند که این نیازمند توجه ویژه مسئولین برای توسعه و تقویت زیر ساخت های اقتصادی در این شهرستان می باشد.

زمانیان نه تنها در زمینه پرورش بلدرچین بلکه در سایر زمینه ها مثل پرورش مرغ شاخ دار،مرغ بومی،بز تالی و کشاورزی نیز در کنار کارگاه پرورش بلدرچین فعالیت می کند و توانسته است در تولید اقتصادی کشور نقشی ایفا کند.

این جوان مینابی از مسئولین خواست تا جهت روغن کاری چرخه اقتصاد حمایت ویژه ای از تولید کنندگان این شهرستان داشته باشند و زمینه را برای رشد و تقویت روحیه جوانان برای ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی فراهم کنند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است