منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸
شناسه خبر: 362630
گروه :خبر
13920127194318506394634

بسیاری از فعالیت های یک فرد در طول شبانه روز در گستره این شبکه اینترنت میگنجد و سرعت پایین اینترنت و قطع و وصل های مکرر آن و مهمتر از آن نبود اینترنت پرسرعت (۳G) در شهرستان بشاگرد اعتراض بسیاری از کاربران و مخاطبان را درپی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از بشاگرد نیوز ؛شهرستان بشاگرد در شرقی ترین استان هرمزگان  واقع شده است که متاسفانه همچنان بدون اینترنت پرسرعت (۳G)است و درحال حاضر مسئله اینترنت به یک مشکل اساسی اماخاموش در این شهرستان تبدیل شده است.

بارها مسئولان و اهالی شهرستان بشاگرد از قطعی های مکرر و نبود اینترنت در روستاهای بشاگرد به مسئولان گوشزد کرده اند اما مسئولان نسبت به این موضوع بی توجه هستند و پاسخی در این خصوص نداشتند.

اهالی شهرستان بشاگرد مخصوصا جوانان و نوجوانان به اینترنت همراه اول و ایرانسل که سرعت بسیار پایینی دارد دل بسته اند و مجبور به استفاده از آن هستند و شهرستان بشاگرد تنها شهرستانی است که از نبود اینترنت پرسرعت (۳G) پرسرعت رنج می برد .

زارعی یکی از اهالی شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بشاگرد نیوز اظهارکرد:در دنیای امروزی که به نام دنیای ارتباطات نامیده میشود استفاده از ابزارمدرن برای ارتباط وداشتن اطلاعات از دانسته های روزاز ضروریاتی است که نمیتوان بدون آن از علم وآگاهی مطلوب وبروز برخورداربود که شهرستان محروم بشاگرد از این نعمت برخوردار نیست و می توان گفت تنها شهرستانی است که از اینترنت پرسرعت (۳G) همچنان محروم است .

برازنده یکی از کاربران اینترنت گفت:استفاده ازاینترنت به معنای سرعت بخشیدن برای دسترسی به دانش وفناوری روز دنیاست وامروزه هیچ شخص وسازمانی نمیتواندخود را از آن بی نیازبداند و برای هرشخص و ارگانی نیازمند است .

سعید نیازمند، دهیار روستای شهرشیب بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز با اشاره به وجود مشکلات خدمات اینترنتی روستای این بخش، گفت: ساکنان روستای شهرشیب بخش گوهران از اوایل انقلاب تا کنون از عدم خدمات اینترنتی رنج می برند.

نیازمند افزود: بیش ۳۵۰ نفر ساکن روستای شهرشیب بخش گوهران معادل ۷۰ خانوار روستایی از عدم  خدمات اینترنت رنج می‌برند و لازم است که مسئولان از پشت میز بلند شوند و به خود تکانی دهند و از خواب غفلت بلند شوند .

وی افزود : در حال حاضر هیچ یک از روستاهای شهرستان بشاگرد از خدمات اینترنت بهرمند نیستند و تنها دو بخش از جمله سردشت و گوهران از خدمات اینترنتی بهرمند هستند و که آن محدود است و اکثریت اوقات قطع میشود و روزها طول میکشد که وصل شود .

احمدی، دهیار روستای بابک شهرستان بشاگرد گفت : روستای بابک با جمعیتی ۳۷۰ نفر و دارای ۷۳ خانوار است که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند ، افزود: وضعیت اینترنت شهرستان بشاگرد از دروان انقلاب تا کنون صفر  بوده است و مردم این روستا تاکنون از خدمات اینترنتی بهرمند نبوده اند.

احمدی افزود : برای انجام کارهای خدماتی اینترنت باید مسیر ۱۲ کیلومتری را تا سردشت مرکز شهرستان بیایم که آن هم اکثریت اوقات با قطعی مواجه است مسئولان از مشکلات این روستاها مطلع هستند ولی خود را به بی توجهی میزنند.

دهیار روستای بابک شهرستان بشاگرد افزود: البته متأسفانه تاکنون پیگیری‌های بنده پاسخی را در پی‌نداشته و مردم همچنان خواستار حل این مشکل هستند.

ناصر شهدادی دهیار روستای وی بخش مرکزی بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز با بیان اینکه شهرستان بشاگرد یکی از مناطق محروم استان هرمزگان است و این شهرستان دارای دو نقطه شهری و سه بخش و ۱۷۰ روستا است ،گفت :۱۷۰ روستا شهرستان بشاگرد فاقد خدمات اینترنتی است و تاکنون بارها به مسئولان مراجعه کرده ایم پاسخی دریافت نکرده ایم.

وی خاطر نشان کرد : بیش از ۴۰ هزار نفر در شهرستان بشاگرد چشم انتظار حمایت مسئولان در جهت ارتقاء خدمات اینترنتی هستند که نیازمند تدبیر ویژه مسئولان شهرستان و استان و کشوری است و مسئولان پاسخ دهند آیا روستائیان به اینترنت نیاز ندارند؟ مسئولان هرچه سریعتر نسبت به دسترسی روستائیان به اینترنت چاره‌اندیشی کنند.

دهیار روستای وی بخش مرکزی بشاگرد اظهار کرد :استفاده ازاینترنت به معنای سرعت بخشیدن برای دسترسی به دانش وفناوری روز دنیاست وامروزه هیچ شخص وسازمانی نمیتواندخود را از آن بی نیازبداند و در حال حاضر ۱۷۰ روستای شهرستان بشاگرد از آن محروم است .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است