منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 324616
گروه :خبر
IMG_2004

ایجاد امکانات و زیر ساخت های موثر جهت آسایش و رفاه حال شهروندان از جمله ابتدائی ترین وظایف شهرداری هاست و در این باره ایجاد یک ایستگاه تاکسی با توجه به اهمیت و تاثیر مستقیمی که در ایجاد رفاه حال مردم دارد زیاد از هزینه بالایی برخوردار نیست، ولی در شهرستان میناب شاید به توان به جرات گفت که مردم از داشتن یک ایستگاه تاکسی مجهز محروم هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، اگر جایی نیاز باشد که از طرف مسئولان  توجهی به آن شود اینجاست، جایی که میناب را به قطب فرهنگی خود که شامل سه دانشگاه است وصل میکند، این انصاف نیست با وجود این همه اهمیت این ایستگاه اینگونه به حال خود رها شود و به آن توجهی نشود.

 

IMG_2004

 

شهر میناب شهر  دارای تعداد قابل توجهی تاکسی است و روزانه تعداد زیادی از شهروندان از این تاکسی ها برای تردد خویش استفاده می کنند و می توان گفت وضعیت این تاکسی ها با زندگی روزمره بسیاری از مردم گره خورده است.

 

قطعا مقدار امکانات و تجهیزات تاکسی های این شهر با میزان کیفیت در خدمت رسانی به شهروندان ارتباط مستقیمی دارد و هرچه تاکسیران های این شهر از امکانات بیشتری برخوردار باشند کیفیت خدمت رسانی آنها افزایش بیشتری پیدا می کند، ولی آنچه باید گفت این است که متاسفانه تاکسیران های این شهر از داشتن ابتدایی ترین امکانات محروم هستند و شرایطی که آنها در آن مشغول خدمات رسانی هستند بسیار بد و اسفبار است.

 

IMG_2009

ایجاد امکانات و زیر ساخت های موثر جهت آسایش و رفاه حال شهروندان از جمله ابتدائی ترین وظایف شهرداری هاست و در این باره ایجاد یک ایستگاه تاکسی با توجه به اهمیت و تاثیر مستقیمی که در ایجاد رفاه مردم دارد زیاد از هزینه بالایی برخوردار نیست ولی در شهرستان میناب شاید به توان به جرات گفت که مردم از داشتن یک ایستگاه تاکسی  مجهز  محروم هستند و ایستگاه تاکسی های بلوار دانشگاه که تنها ایستگاهیست ک علاوه بر محله نود و پنج دستگاه، ایستگاه سه دانشگاه  آزاد، پیام نور و فنی و حرفه ای و اداره زندان و شهرک امام حسین نیز می باشد نمونه بارز آن می باشد.

 

در هیمن راستا خبرنگار میناب جنوب به سراغ چند تن از رانندگان تاکسی های بلوار دانشگاه رفته و در رابطه با مشکلاتشان با آنها گفتگو کرد.

 

یکی از رانندگان خط مذکور به نمایندگی از سایر همکارانش اظهار کرد: یکی از مشکلات بسیار بزرگ رانندگان تاکسی در این قسمت از شهر، بی توجهی مسئولان به وضعیت ایستگاه و فراهم نکردن امکانات مورد نیاز مسافرین و رانندگان است.

 

IMG_2008

 

وی افزود: این ایستگاه تاکسی مکانی است که هر لحظه مسافران زیادی در آن توقف کرده و حتی رانندگان هم مجبور هستند جهت تکمیل ظرفیت تاکسی مدت زمانی اینجا توقف داشته باشند ولی وضعیت ظاهری آن اصلا در خور شأن شهرستان و مسافرین نمی باشد و درختان وسط بلوار تنها پناه گاه رانندگان و دانشجویان از گرما می باشد، از جمله امکاناتی که وجود آن در ایستگاه ملزم و ضروری است؛ وجود سرویس بهداشتی، مکانی مناسب جهت توقف مسافران  و رانندگان در  گرما و وجود آبسردکن جهت رفع تشنگی در این گرمای 5 ماهه در میناب می باشد.

 

این راننده در ادامه با گلایه از افرادی که با ماشین شخصی مسافرکشی می کنند، گفت: مسیر تاکسی های ما خارج از شهر یعنی از میدان 22بهمن تا دانشگاه آزاد می باشد و به همین دلیل اینکه مسیر طولانی است، به صرفه نیست که فقط یک یا دو مسافر سوار کنیم، به همین دلیل برای تکمیل شدن ظرفیت ماشین در این مکان در زیر گرمای شدید توقف می کنیم، در سرما و گرما منتظر می مانیم، تا مسافری برسد، ولی متاسفانه بعضی مواقع خودروهای شخصی یا بین راهی از راه می رسند و مسافران را سوار می کنند و این همه انتظار بی فایده می ماند.

 

IMG_2006

 

در پایان جای دارد دوباره یاد آوری کنیم که گرما طاقت هر انسانی را تاق می‌کند و هرچه با خود بگوییم تحمل گرما از سرما راحت‌تر و اصولاً فواید آن بیشتر از مضرات آن است ولی تحمل در معرض گرما بودن کاری است بس دشوار و کسی را یارای مقابله با این گرمای طاقت‌فرسای حداقل 5 ماهه در میناب نیست، باید به این امر توجه کنیم که رفاه و امکانات موجود درایستگاه های تاکسی به طور مستقیم موجب آسایش تمام شهروندان می شود، آسایشی که قطعا در پی آن رضایت از عملکرد مسئولان را دارد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان