منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
شناسه خبر: 230106
گروه :خبر
94_full

نویسنده کتاب کودک اظهار کرد: مهم ترین مشکل بخش ادبی استان نداشتن انجمن داستان و هنرمند در بندرعباس حق انتخاب ندارد و مجبور است یا با حوزه هنر یا ارشاد همکاری کند این در حالی است که در شهرهای بزرگ انجمن های متفاوتی برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مژده عباسی، نویسنده هرمزگانی متولد سال 47 در بندرعباس است؛ وی چهار اثر مجزا و چهار اثر مشترک با نویسندگان دیگر در زمینه  کودک و داستان کوتاه کار کرده است . اولین اثر او”مورچه کوچولو و حبه قند” است که در سال 81 منتشر شد و کتاب های ” من سردم است، ” مجموعه داستان کوتاه نیست” ، “چشمت می مالم”  و چند اثر مشترک “ما که با خود غریبه نیستیم”  ، ” تا همیشه” و ” چشم چشم دو ابرو”  از جمله کتاب قصه هایی بودکه در  استان منتشر شده است.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه تمایل به هنر انتخابی نیست و هنر در ذات و درون هر انسان است که با پرداختن به آن تبحر به دست می آید، اظهار کرد:از کودکی جملات تنهایی را برای خودم می نوشتم کم کم برای تحلیل  فیلم ها را در ذهن خود بازسازی می کردم از این رو  نویسندگی را انتخاب کردم.

 

 

 

 

عباسی افزود: هنر در وجود همه انسان ها است که باید حتما کشف و پرورش داده شود لذا نادیده گرفتن هنر کفران نعمت است.

 

 

 

 

 

وی تصریح کرد:تمام آثارم  توسط حوزه هنری به چاپ رسیده که در تمام استان ها پخش می شود اما کتاب”سردم است” را انتشارات معتبری منتشر کرد که  تجدید چاپ شد و بقیه کتاب هایم موفق تر بود .

 

 

 

 

 

نویسنده کتاب کودک بیان داشت: مهم ترین مشکل بخش ادبی استان نداشتن انجمن داستان و هنرمند در بندرعباس حق انتخاب ندارد و مجبور است یا با حوزه هنر یا ارشاد همکاری کند این در حالی است که در شهرهای بزرگ انجمن های متفاوتی برگزار می شود.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه از هنرمندان هرمزگانی هیچ حمایتی نمی شود، ادامه داد:حوزه هنری استان به دلیل کمبود بودجه تا کنون نتوانسته از صاحبان اثر برای بهره گیری از تجرباتشان دعوت کنندو تعامل هنرمندان به دنیای مجازی معطوف شده اس.

 

 

 

 

عباسی گفت:استانداری معمولا سالی یکبار با هنرمندان استان جلسه ای برگزار می کند و در یک برنامه نمایشی هنرمندان جمع می شوند و مشکلات عنوان می شود اما کار در همین مرحله و با یک گزارش کار برنامه تمام می شود و قدمی برای هنرمند برداشته نمی شود.

 

 

 

 

نویسنده کودک هرمزگانی خاطر نشان کرد: از مسئولین انتظاری نداریم چرا که هیچ مسئولی در جایگاه که باید باشد قرار ندارد و کسی که باید اهل هنر باشد در زمینه دیگر تحصیلات دارد چنانچه اگر جوانی به فعالیت در عرصه هنر علاقه مند است خود باید اقدام کند و سعی در پرورش توانایی هایش داشته باشد.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است