منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
شناسه خبر: 192808
گروه :خبر
شکاری1

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: نبود آب آشامیدنی سالم موجب مشکلات بهداشتی در جاسک شده است و کم آبی و در بسیاری مناطق بی آبی شاخص های بهداشت محیط را تحت تاثیر قرار داده است و متاسفانه هر چه قدر بهورزان و پزشکان ما تلاش کنند باز موفقیت کامل این عزیزان مرهون وجود آب سالم در منطقه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز،دکتر محمد شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی وعلی حیرانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  از مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت شهرستان جاسک بازدید و  وضعیت بهداشت و درمان این منطقه را مورد ارزیابی قرار دادند.

محمد شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی در جریان این بازدیدها با اشاره به اینکه  باید به زودی متخصصین چشم پزشکی ،ارتوپدی و رادیولوژی به هر طریق ممکن در این شهرستان برای ویزیت بیماران حضور داشته باشند و حتی در صورت نیاز از شهرستان میناب به صورت گردش در این بیمارستان مستقر شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از خانه بهداشت روستاهای گوان ، بونجی ، کوئیک ، گنگان بازدید کرد و طی گفتگو با پزشکان و بهورزان مستقر و بیماران مراجعه کننده به این مراکز ، روند چگونگی ارائه خدمات ، امکانات و تجهیزات موجود را مورد بررسی قرار دادند.

شکاری اضافه کرد: باید تلاش کنیم هر چه سریعتر بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان جاسک افتتاح و به بهره بردای برسد و خیلی از امکانات و تجهیزاتی که برای ارتقای سطح وضعیت بهداشت و درمان این شهرستان تدارک دیده شده در گروه آماده سازی این بیمارستان است .

وی بیماریهای رفتاری از جمله بیماری ایدز ، تالاسمی و بهداشت محیط را از شاخص های بهداشت و درمان اصلی در  این منطقه عنوان کرد و از مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان خواست آموزش این مباحث در مدارس با جدیت بیشتری دنبال شود .

نامبرده از ساخت درمانگاه تخصصی و کلینیک ویژه خبر داد و افزود ؛ امیدواریم در دهه مبارک فجر این دو پروژه به بهره برداری برسد.

وی همچنین گفت: ورود اتباع خارجی و آمار بالای جمعیتی آنها را در این شهرستان تهدیدی بر وضعیت بهداشت این منطقه دانست و از تمام دستگاه های اجرایی خواست همکاری هر چه بیشتری برای رفع این معضل اجتماعی انجام دهند.

سپس دکتر علی حیرانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این بازدید اظهار داشت : با توجه به ارزیابی بازرسان وزارت بهداشت و درمان وضعیت اعتبار بخشی بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان جاسک بسیار خوب است و لازم است درباره سازماندهی نیروها و مسایل اداری تلاش بیشتری شود.

وی افزود : از راه اندازی دستگاه رادیولوژی در دو هفته آینده در بیمارستان این شهرستان خبر داد و ادامه داد؛ ان شاء الله  به زودی تعداد ده نفر نیرو در بخش بهداشت و درمان این شهرستان مشغول به کار خواهند شد.

در ادامه دکتر نوشین امیری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک در حاشیه این بازدید بیان کرد : با تلاش هایی که صورت گرفته و با همکاری بهزیستی توانستیم خوشبختانه آمار اعتیاد را به حداقل برسانیم.

امیری خاطرنشان کرد : کاهش و به صفر رساندن اعتیاد، کنترل و پیشگیری از بیماری های رفتاری، بهداشت خانواده و همچنین مدارس از دغدغه ها و جزء اولویت های مهم کاری این شبکه است. و با فرهنگ سازی، آموزش های پایه ای لازم، نمایشگاه ها و کارگاه هایی که در مدارس، مساجد و همچنین مناطق پرخطر این شهرستان برگزار کردیم توانستیم این آمار را کاهش دهیم که جا دارد در اینجا از فرمانداری، اداره ارشاد، بهزیستی و آموزش و پرورش که با ما همکاری صمیمانه ای داشتند تشکر و قدردانی کنم.

این مقام مسئول گفت: نتیجه اقدامات گفته شده این است که همچنان در کل مناطق برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی و فرهنگ سازی ادامه یابد و ان شاء الله در سال آینده شاهد تأثیر این عملکردها خواهیم بود.

دکتر امیری با اشاره به تجهیز و همچنین بخش هتلینگ خانه های بهداشت شهرستان جاسک گفت: تا کنون ۶۵ درصد از خانه های بهداشت این منطقه به طور کامل تجهیز و وضعیت هتلینگ آنها بهسازی شده است. که تا دو ماه آینده به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک در پایان سخنانش یادآور شد: خوشبختانه وضعیت دارویی و مکمل در خانه های بهداشت بسیار خوب است و از نظر پزشک کمبودی احساس نمی شود و لازم است برای به کارگیری نیروی تخصصی بیشتر در این شهرستان تلاش کنیم.

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است