منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
شناسه خبر: 251363
گروه :خبر
13930305000043_PhotoA
 

سردار نقدی در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی کرمانشاه:

نباید اقتصاد و معیشت مردم را معطل سیاست خارجی بگذاریم/ انتقاد بسیج حزبی نیست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج امتداد مردمی همه نهادهای کشور است و در همه عرصه ها می تواند کمک کند و اگر اتتقادی هم می کند، برادرانه و دلسوزانه است و حزبی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صبح امروز سه شنبه، جلسه شورای اقتصاد مقاومتی با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه و سردار غلامی مسئول بسیج سازندگی کشور در سالن جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد.

سردار نقدی فرا رسیدن ایام رحلت پیامبر و شهادت امام حسن مجتبی(ع) را تسلیت گفت و اظهار داشت: در جریان حماسه بزرگ عزاداری اربعین حسینی، برگزاری موفق و امن راهپیمایی اربعین، پیروزی بزرگ امت اسلام بود که با عنایت خدا و تلاش همه دست اندکاران این برنامه به دست آمد.

وی به نقش استان های مرزی و میزبانان زائرین در خدمات رسانی و تأمین امنیت زائرین در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و ادامه داد: همه استان های مرزی ایران و عراق عملکرد بسیار خوبی در میزبانی و تأمین امنیت زائرین داشتند به خصوص مردم خونگرم و مهمان نواز استان کرمانشاه که در این زمینه کار بزرگی انجام دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، به دلیل وجود ظرفیت های اقتصادی فراوان، ایران را کشوری کم نظیر در جهان دانست و افزود: در اقتصاد پیشرو و مولد شش اصل مواد اولیه، نیروی کار، علم و فن آوری، انرژی، بازار در دسترس و منابع مالی لازم و ضروری است که همه این عناصر در ایران به وفور و به آسان ترین شکل یافت می شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: نباید اقتصاد و معیشت مردم را معطل سیاست خارجی بگذاریم، بلکه باید با تأکید بر ساخت دورنی نظام ظرفیت های کشور فعال شود؛ تقویت و استحکام  ساخت قدرت دورنی نظام، پشتوانه کسانی است که سیاست خارجی را اداره می کنند.

وی با تأکید بر وجود ظرفیت ها و امکانات یک اقتصاد پیشرو در کشور ادامه داد: باید همت کرد تا بتوانیم ظرفیت های داخلی خود را فعال کنیم. مسئله اقتصاد مقاومتی مسئله امروز کشور ماست. ظرفیت مهم داخلی ما مردم هستند که باید این ظرفیت را مسئولین به درستی بکار گیرند.

نقدی مردم ایران را تربیت شده مکتب اهل بیت دانست و تأکید کرد: بسیاری از مردم بدون مزد و منت مدرسه و مسجد می سازند یا در ساخت آن مشارکت می کنند این حاصل تربیت مکتب اهل بیت است و در این مکتب کار برای رضای خدا و رفاه عمومی مردم انجام می شود و این بر خلاف آموزه های مکتب لیبرالیسم است که همه چیز در آن بر اساس منافع شخصی تعیین می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های فراوان استان کرمانشاه در ایجاد اقتصادی مولد و پویا بر پایه کشاورزی و تولیدات دامی تأکید کرد: مشکل اصلی در اقتصاد ما رکود و بیکاری است، اقتصاد سالم باید اشتغال زا و مولد باشد؛ راه اندازی شغل های کوچک و زود بازده مانند صنایع تبدیلی و کوچک مثل زنبور داری، تولید گیاهان دارویی، دامداری های کوچک که در این استان بسترهای بسیار مناسب و آماده ای دارد، می تواند به شکوفایی اقتصاد این استان کمک کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بازار یابی محصولات تولید شده در عرصه های اقتصاد مقاومتی را مهم دانست و ادامه داد: برای بازاریابی و فروش محصولات تولید شده در واحدهای کوچک تولیدی اقتصاد مقاومتی مردمی در سراسر کشور باید کلونی های بازار ایجاد شود که بتوان با استفاده از مزیت های هر شهر واحد تولیدی هدف گذاری شده ای را ایجاد کنیم و برای کمک به بازار یابی و شبکه سازی در یک جغرافیای نزدیک اصناف آن منطقه هم برای ایجاد بازار مناسب به میدان آمده و کمک کنند.

وی بسیج را امتداد مردمی همه نهادهای کشور دانست و تصریح کرد: بسیج در همه عرصه ها می تواند کمک کند و اگر اتتقادی هم می کند، این انتقاد برادرانه و دلسوزانه است و حزبی نیست.

نقدی ادامه داد: وقتی بسیجی ها 150 هزار شغل در دو سال ایجاد می کنند، با عمل ثابت می کنند که می خواهند کمک کنند.

وی در پایان افزود: نباید بگذاریم کار مردم روی زمین بماند. می خواهیم در اقتصاد فتح المبین انجام شود. همچنان که بسیج در دوران دفاع مقدس با مدیریت درستی که انجام شد، حماسه هایی مثل فتح المبین و بیت المقدس آفرید در عرصه اقتصاد هم اگر به کار گرفته و مدیریت شود، می تواند فتح المبین اقتصادی راه بیاندازد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است