منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
شناسه خبر: 216037
گروه :خبر
13940608000769_PhotoA
 

رقابت های کشتی آزاد نوجوانان، قهرمانی جهان- بوسنی

نایب قهرمانی ایران قطعی شد

چهار نماینده ایران به دیدار رده بندی رقابت های پنج وزن دوم مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان در بوسنی راه یافتند و با توجه به احتساب امتیاز نمایندگان ایران نایب قهرمانی این تیم مسجل شد و روسیه به مقام نخست رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان، در پنج وزن دوم امروز (یکشنبه) در شهر سارایوو کشور بوسنی و هرزگوین پیگیری شد و چهار نماینده ایران به دیدار رده بندی راه یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در  رقابت های مقدماتی روز دوم به شرح زیر است:

در وزن 46 کیلو گرم امیر پرسته در دور اول استراحت داشت در دور دوم مقابل آلکسی کوپایف از روسیه با نتیجه 5 بر 3 بازنده شد. پرسته با توجه به راهیابی کشتی گیر روسیه به فینال در گروه بازنده ها ابتدا با نتیجه 14 بر 4 روبرتو الخاندرو از مکزیک را شکست داد و سپس با نتیجه 6 بر 4 از سد آرسن هاریتونیان از ارمنستان گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت. حریف وی در این دیدار دیلان دمیلیو از آمریکا است.

در وزن 54 کیلو گرم حامد رحیمی بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم با ضربه فنی کشتی گیر مقدونیه سیجی فولهو را شکست داد. رحیمی در دور سوم به مصاف بانازیک از لهستان رفت. رحیمی بعد از یک زیر و خاک کردن حریف مایه فیتله را جمع کرد تا 8 بر صفر جلو بیافتد. در ادامه با یک زیر دیگر در کمتر از 2 دقیقه حریف را ضربه کرد. رحیمی برای رسیدن به فینال باید در نیمه نهایی تاکوتو اوتوگورو از ژاپن سر شاخ می شد. رحیمی در این کشتی در همان ابتدا روی پل رفت و بعد هم با بارانداز های پیاپی 10 بر صفر بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. وی باید برای کسب مدال برنز با گئورگ آبرامیان از اوکراین مسابقه دهد.

در وزن 63 کیلو گرم احمد مهدیزاده که در دور نخست استراحت کرده بود در دور دوم به مصاف ماسوتی از ایتالیا رفت که توانست در یک کشتی راحت 10 بر صفر حریف ایتالیایی خود را شکست بدهد. حریف بعدی مهدی زاده دمیرل از ترکیه بود که با نتیجه 10 بر 4 برنده شد. تا راهی نیمه نهایی شود. حریف وی در نیمه نهایی کشتی گیر آمریکایی ورک لین بود. کشتی پایاپای و نزدیکی بود که در ثانیه های پایانی مهدیزاده با کنده کشی حریف روی پل رفت و کشتی را که 5 بر 5 برنده بود 9 بر 5 واگذار کرد و از رسیدن به فینال باز بماند. مهدیزاده برای کسب مدال برنز باید به مصاف واسیلی دیاکونوف از مولداوی برود.

در وزن 76 حامد منافیان در دور نخست با دیمور مگنیش از گرجستان کشتی گرفت که در یک رقابت سخت توانست 8 بر 7 برنده باشد. حامد منافیان در مرحله بعد در حالیکه با آرنج مصدوم به روی تشک آمده بود توانست کشتی گیر هندی را 8 بر 6 شکست بدهد و راهی مرحله بعد شود. حامد منافیان در یک چهارم نهایی مقابل کشتی گیر قزاقستان میخوک بوف در یک رقابت کاملا برتر با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید. وی با این پیروزی در نیمه نهایی به کشتی گیر قدرتمند روسها برخورد کرد و در نهایت با نتیجه 13 بر 2 بازنده شد و به دیدار رده بندی راه یافت. حریف وی در این مسابقه آهلیمان گولیف از آذربایجان است.

در وزن 100 کیلو گرم نعیم حسن زاده در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم مقابل سانس از کانادا روی تشک رفت. حسن زاده در یک کشتی آسان توانست 11بر صفر به برتری برسد. دومین حریف حسن زاده نینی مویا از ژاپن بود. حسن زاده در وقت اول در حالیکه 2 بر 1 عقب بود با یک فن کمر زیبا 4 امتیاز گرفت. در تایم دوم اما این کشتی ژاپنی بود 3 امتیاز پیاپی گرفت و کشتی در امتیاز 5 مساوی شد. اگر چه نعیم با همین نتیجه برنده بود اما در آخرین لحظات با یه خاک دو امتیاز گرفت تا 7 بر 5 برنده باشد. او برای رسیدن به نیمه نهایی باید از کشتی گیر روسیه می گذشت که در یک کشتی سخت و با ناداوری کشتی را 10 بر 8  واگذار کرد. حسن زاده با توجه به شکست کشتی گیر روسیه در نیمه نهایی مقابل کشتی گیر آمریکا از رسیدن به مدال باز ماند.

دیروز و در پنج وزن نخست تیم ایران صاحب 2 مدال نقره و دو مدال برنز شده بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است