منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰
شناسه خبر: 315580
گروه :خبر
IMG-20160505-WA0002

کارشناس مامایی و زنان ، افزود: وقتی مادران صدای قلب نوزاد خود را میشنود وهمچنین صدای گریه نوزادش در موقع بدنیا امدنش لبخند زیبایی به لب می آورند که زیباترین لبخندهای دنیاست وباعث خوشحالی ما که مادر ونوزاد سالم هستند.

زینب پوراحمدی کارشناس مامایی و زنان  26 ساله در گفتگو با خبرنگار هرمز مامایی را شغل خیلی حساس و شیرینی دانست و افزود: شغل مامایی علاوه بر سلامت وجان مادر سلامتی جنینی که درشکم مادر است برایمان مهم می باشد .

 

پوراحمدی بیان کرد: حدودا 3 سال از فارغ تحصیلی ام میگذرد و قریب به 8 ماه است که دریک کلینیک تخصصی زنان وزایمان مشغول به کار هستم.

 

وی به سختی های شغل مامایی اشاره کرد و گفت: در 9 ماه بارداری که مادران باردار به کلینیک می آید مراقبت دوران بارداری مادر علایم حیاتی مادر چک میشود یک فشارخون بالا یا اضافه وزن بیش ازحد٬ مادر را تهدید میکند که ما باید با دقت زیاد این مراقبت ها رو انجام بدیم یا نشنیدن صدای قلب جنین یا حرکت نداشتن نوزاد درشکم مادر ٬نوزاد درشکم مادر را تهدید میکند که این مراقبتا باید با دقت وحوصله انجام شود.

 

این کارشناس مامایی و زنان در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه با این همه سختی انگیزه شما برای ادامه این کار چیست؟، تصریح کرد: انگیزه من برای ادامه دراین کار اجر زیاد ان می باشد وهمچنین زیبایی این کار از همون ابتدا که مادر حامله میشود تا موقعی که بچه بدنیا می اید و دعای خیری که برای ما میکنند بهترین هدیه است که به ما میدهند وما شاهد لحظات زیبای آن ها هستیم.

 

پوراحمدی به شیرینی های این شغل اشاره کرد و افزود: وقتی مادران صدای قلب نوزاد خود را میشنود وهمچنین صدای گریه نوزادش در موقع بدنیا امدنش لبخند زیبایی به لب می آورند که زیباترین لبخندهای دنیاست وباعث خوشحالی ما که مادر ونوزاد سالم هستند.

 

وی با بیان اینکه من اگر دوباره به زمان انتخاب رشته برگردم دوباره رشته مامایی را انتخاب میکردم؛ گفت: روزانه چندین بار به خاطر اینکه ماما شدم خدارو شکر میکنم.

 

این کارشناس مامایی و زنان به مشکلات صنفی مامایی و پرستاری اشاره کرد و اظهار کرد:خیلی از بچه های مامایی وپرستاری بعد از اتمام طرح بیکار می شوند و امید استخدام یا تجدید قرارداد دارند.
پوراحمدی به خاطرات این شغلش اشاره کرد و بیان داشت: زیباترین خاطراتم حامله شدن خانم هایی که بعد از گذشت سالیان سال از ازدواجشون بچه دار می شوند  و آن خوشحالی خود واطرافیانشان وصف ناپذیر است.

 

وی ادامه داد: چندوقت پیش خانمی که بعد از23 سال باردار شده بود که اطرافیانش و خود مادر از بس ذوق زده بودند که ما رو هم به ذوق آورده بودند.

 

«نوزاد اولین نگاه معصومانه اش را به تو هدیه میکند و تو اولین کسی هستی که گریه اش را صبوری می کنی، صبوری و معصومیت بدرقه راهت» (روز جهانی ماما مبارک)

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است