منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۴
شناسه خبر: 209804
گروه :خبر
13940518000146_PhotoA

تصاویر منتشر شده بعد از بمباران اتمی شهر «ناگازاکی» نشان می‌دهد که این شهر با ده‌ها هزار نفر سکنه با اصابت بمب اتمی اورانیومی آمریکا، با خاک یکسان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در سالروز بمباران اتمی شهر ناگازاکی ژاپن به دست جنگنده‌های ارتش آمریکا، مراسم یادبود قربانیان این حادثه در ژاپن با حضور مقامات و مردم این کشور برگزار شد.

به نوشته ایندیپندنت، در واپسین روزهای جنگ جهانی دوم در سال 1945 میلادی، یک فروند جنگنده آمریکایی 3 روز پس از بمباران اتمی شهر هیروشیما، بار دیگر بر سر مردم ژاپن بمب اتم فرو ریخت.

تصاویر زیر که سال 1946 میلادی توسط دولت آمریکا منتشر شد، تصاویر ماهواره‌ای است که شهر ناگازاکی را پیش و پس از اصابت بمب اتمی نشان می‌دهد.


شهر ناگازاکی پیش از اصابت بمب اتمی آمریکا

 


شهر ناگازاکی پس از اصابت بمب اتمی آمریکا

یکی از بازماندگان بمباران اتمی ناگازاکی در توصیف این فاجعه انسانی گفت «تمام آنچه من دیدم یک برق سریع نور بود و بدنم گرم شد و بعد از آن دیدم همه چیز به دور سرم می‌چرخید. مادربزرگم در اثر اصابت یک قطعه جداشده از سقف، از ناحیه سر مجروح شده و خونریزی داشت.»

بیش از 80 درصد از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تا شعاع 3 هزار پایی از مرکز انفجار کاملا تخریب شدند. 95 درصد از بازماندگانی که تا فاصله 3 هزار پایی بودند دچار بیماری ناشی از تشعشعات این انفجار شدند.

بمب اتمی اول آمریکا که مردم هیروشیما را هدف قرار داد «پسر کوچک» نام داشت و بمب اتمی دوم آمریکا که ناگازاکی را نابود کرد، «مرد چاق» نامیده می‌شد.

در این فاجعه انسانی بین 40 تا 80 هزار نفر در شهر ناگازاکی کشته شده و این شهر بعد از اصابت بمب اتمی اورانیومی آمریکا، فورا با خاک یکسان شد. همچنین در بمباران اتمی شهر هیروشیمای ژاپن، 80 هزار نفر کشته شدند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی