منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
شناسه خبر: 185340
گروه :خبر
13940220000691_PhotoA

افسرکشتی اعزامی ایران به یمن گفت: در این سفر علاوه بر خدمه کشتی، ۴۵ نفر پزشک و خبرنگار از شبکه های داخلی و بین المللی حضور دارند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، ملوان “مصلحی” یکی از افسران حاضر در کشتی نجات که اصالتا خوزستانی است اظهار کرد : کشتی “ایران شاهد” پیش از این در جنگ ۳۳ روزه غزه، برای کمک به مردم مظلوم غزه محموله از غذا و دارو را حمل کرده بود که این کشتی برای دومین بار کمک های انسان دوستانه مردم ایران را برای مردم مظلوم یمن حمل می کند که امیدواریم با موفقیت انجام شود.

ملوان “رضا مصلحی” گفت: در این سفر علاوه بر خدمه کشتی، ۴۵ نفر پزشک و خبرنگار از شبکه های داخلی و بین المللی حضور دارند.

وی با اشاره به نقشه های دریانوردی و پیش بینی هوا گفت: با توجه به شکل گیری گردباد در دریا ممکن است رسیدن به یمن با تاخیری کوتاه مواجه شود.

افسر دوم کشتی نجات ایران، گفت: پیش بینی ما این است که یک هفته تا خلیج عدن و از آنجا تا یمن سه روز بطول انجامد که در نهایت امیدواریم پس از ۱۰ روز در “بندر حدیده” یمن پهلو گرفته و این محموله کمک های انسان دوستانه به مردم نیازمند و مظلوم یمن برسد.

وی ادامه داد: کشتی نجات ایران پیام آور انسانیت و هم نوع دوستی با ۲ هزار و ۵۰۰ تن مواد غذایی، لوازم امدادی، وسایل پزشکی و دارو با وجود همه تهدیدات به سمت مردم مظلوم و نیازمند به کمک یمن حرکت کرده است.

مصلحی با اشاره به خطرات احتمالی برای این کشته گفت: با توجه به استقرار ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران در تنگه باب المندب و خلیج عدن، قرار است، این ناوگروه، کشتی نجات ایران را تا یمن اسکورت و حمایت کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است