منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
شناسه خبر: 258631
گروه :خبر
13940903000686_PhotoA

وزیر کشور از نام نویسی 8736 داوطلب در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت 9 امروز خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مستقر در ستاد انتخابات کشور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور صبح امروز پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت:تا ساعت 9 امروز 8736 نفر در انتخابات مجلس نام نویسی کرده اند.

وی تصریح کرد: در این دوره 62 درصد افزایش تعداد ثبت نام کنندگان را برای انتخابات مجلس خبرگان داشتیم، همچنین برای انتخابات مجلس نیز افزایش 65 درصدی داشتیم.

وزیر کشور تاکیدکرد: مشارکت زنان در این دوره مجلس از 8 درصد به 11 درصد رسیده است، 73 درصد از ثبت نام کنندگان زیر 50 سال سن دارند که این نشان دهنده جوانگرایی در انتخابات است.

وی با بیان اینکه 560 نفر از ثبت نام کنندگان دارای سابقه نمایندگی هستند، گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان از تاریخ 6 دی ماه به مدت یک ماه انجام می شود و شورای نگهبان نظر خود را درباره افراد به وزارت کشور اعلام می کند.

رحمانی فضلی ادامه داد: در تاریخ 21 بهمن ماه اسامی افراد تائید شده اعلام عمومی می شود، مراجع استعلامی تا تاریخ 9 دی ماه استعلام های داوطلبان را به هیات های اجرایی اعلام خواهند کرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: اعلام اسامی داوطلبان انتخابات مجلس 27 بهمن ماه خواهد بود.

وی تاکید کرد: در انی دوره با هماهنگی خوبی که دروزارت کشور انجام و نشست هایی که با شورای نگهبان برگزار شد، افراد منصف و باتجربه برای هیات های اجرایی انتخاب شدند.

رحمانی فضلی ادامه داد: افراد و احزاب و گروه های مختلف از طرح اظهارات بحث برانگیز و حاشیه ای که ناامیدی در مردم ایجاد می کند پرهیز کنند، مصمم هستیم که با کسانی که قانون را رعایت نکنند، برخورد کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: همه دستگاه های مرتبط با شورای نگهبان همگی حول محور قانون عمل می کنند ولی اگر در جایی لازم باشد برای احقاق داوطلبان وارد شویم، قطعا پیگیر حقوق قانونی افراد خواهیم بود، شورای نگهبان نیز معتقد به رعایت حق الناس و حقوق ملت و مردم هستند.

وی تصریح کرد: هر کس ادعای ورود پول های کثیف را دارد مدارک خود را به وزارت کشور بدهد و ما قطعا پیگیری خواهیم کرد، امیدوارم مجلس لایحه شفاف سازی منابع مالی را با قید فوریت رسیدگی کند.

رحمانی فضلی در ادامه سخنانش گفت: کسانی که برخورد و اقدامی خلاف قانون درباره تجمعات کنند، باتشکیل پرونده به شعبه های ویژه ای ارجاع و رسیدگی می کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است