منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
شناسه خبر: 211039
گروه :خبر
13940427000012_PhotoA

علیرغم تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای رد برجام در کنگره، ۹۸ نفر از رهبران برجسته یهودی، خاخام‌ها و غول‌های هالیوود یک نامه یک صفحه‌ای سرگشاده خطاب به کنگره را در حمایت از توافق هسته‌ای با ایران امضا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالیکه «براد شرمن» و «چاک شومر» از چهره‌های برجسته دموکرات کنگره با توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) اعلام مخالفت کردند، یک گروه 98 نفری از رهبران برجسته یهودی، خاخام‌ها و غول‌های هالیوود تبلیغی یک صفحه‌ای را در حمایت از توافق هسته‌ای ایران را به امضا درآوردند.

طبق گزارش شبکه «سی بی اس 2»، یکی از خاخام‌ها که این برگه را به امضا درآورده است، می‌گوید که معتقد است که توافق هسته‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دسترسی بییشتری به تأسیسات هسته‌ای ایران و اطلاعات بیشتری درباره برنامه هسته‌ای ایران ارائه می‌دهد.

تبلیغ مذکور، یک نامه سرگشاده به کنگره است که از نمایندگان آمریکا تقاضا دارد تا توافق هسته‌ای ایران را از طرف «یهودیان آمریکایی حامی اسرائیل» امضا کنند.

یکی از خاخام‌ها می‌گوید: «فکر می‌کنم در نهایت این شفافیت برای اسرائیل بهتر باشد.»

وی به افراد مشهوری که این نامه را امضا کرده‌اند، اشاره کرد و گفت: «من خوشحالم که این نامه را امضا کردم و به بقیه افراد پیوستم و فکر نمی‌کنم که آنها به واسطه پولداری خود این نامه را به امضا درآورده باشند. آنها به واسطه احساس عمیق خود این نامه را امضا کردم و به این دلیل بوده که افراد نام آنها را می‌دانند و بنابراین می‌توانند نظر و عقیده خود را بیان کنند.»

در متن این نامه آمده است: «ما به صورت متحد می‌گوییم که این توافق که از طریق مذاکره حاصل آمده است خوب می‌باشد و هرگونه جایگزین دیگر بدتر است و تلاش کنگره برای از بین بردن این توافق یک اشتباه غم‌انگیز خواهد بود.»

یکی از حامیان توافق ایران می‌گوید: «همه به طور قطع حق مخالفت دارند. آنها به طور قطع حق دارند که گوش ندهند، آنها به طور قطع حق دارند به همان شیوه‌ای که من حرف می‌زنم با نمایندگان کنگره حرف بزنند.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان