منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۶
شناسه خبر: 307407
گروه :خبر
hormoz

روزنامه ‌آمریکایی از ارسال نامه‌ای از سوی دولت آمریکا به فرمانداران ایالتی برای بازنگری در قوانین مربوط به همکاری با ایران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «استفان مول» هماهنگ کننده دولت آمریکا در زمینه اجرای برجام با ارسال نامه‌ای به تمامی 50 فرماندار ایالت‌های آمریکا و مقام‌های محلی از آن‌‌ها درخواست کرده تا قوانین مرتبط با ایران چون مواردی که مانع همکاری شرکت‌ها در تعامل با این کشور می شوند را بازنگری نمایند.

به نوشته «شیکاگو تریبیون» «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در تابستان گذشته به اعضای کنگره گفته بود که در مسیر اجرای توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران که به واسطه آن برخی تحریم‌های اقتصادی نیز رفع شده‌اند، دخالت نکنند.

بر این اساس، سران ایران نیز در ماه گذشته از عدم اکتساب مواردی قابل توجه در توافق هسته‌ای شکایت کرده‌اند و حتی رییس بانک مرکزی ایران جمعه گذشته در واشنگتن از امکان به خطر افتادن برجام به همین دلیل سخن گفت.

در بخشی از نامه استفان مول قائم معاون وزیر خارجه به فرمانداران ایالتی آمریکا آمده است: «برخی ایالات قوانینی را وضع کرده‌اند تا مشوقی‌هایی برای تغییر رفتار ایران باشد. اگر چنین قضیه‌ای در ایالات شما صادق است، من به شما توصیه می‌کنم برجام را در نظر گیرید که بر اساس آن به طور قابل توجهی راستی آزمایی  که برنامه هسته‌ای ایران مسالمت آمیز بوده و خواهد بود را تضمین می‌نماید.

«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه امریکا نیز در این زمینه گفته است: «آمریکا به عنوان بخشی از تعهداتش  در برجام متعهد به ترغیب ایالت‌ها و فرماندهان آن‌ها در لحاظ  کردن ایجاد تغییر سیاست آمریکا در سایه برجام  که می‌تواند بر قوانین و مقررات ایالتی و محلی نیز تاثیر گذارد، است. »

این رسانه آمریکایی نوشت: برخی مدافعان تحریم‌های ایالتی آمریکا می‌گویند که چنین قوانین و تحریم‌هایی نباید برداشته شوند زیرا بسیاری از آن‌ها نه تنها به خاطر برنامه هسته‌ای ایران ، بلکه به خاطر موارد حقوق بشری و توسعه موشک‌های بالستیک و حمایت از تروریسم این کشور وضع شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است