منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۱
شناسه خبر: 206628
گروه :خبر
13940422000418_PhotoA

در ادامه جنجال‌ها در آمریکا درباره «توافق محرمانه ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی»، تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان نامه‌ای را خطاب به اوباما تنظیم کرده‌اند که تاکنون ۳۰ قانونگذار آنرا امضا کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از روز گذشته نامه‌‌ای را در این مجلس پخش کرده‌اند که در آن خطاب به باراک اوباما خواسته شده کنگره در جریان «توافق محرمانه ایران و آژانس» قرار گیرد.

حدود ۳۰ قانونگذار کنگره آمریکا تاکنون نامه‌ای را امضا کرده‌اند که از روز چهارشنبه(دیروز) در مجلس نمایندگان آمریکا پخش شده است؛ نامه‌ای که خطاب به باراک اوباما خواستار دسترسی کنگره به «توافقات جانبی» موجود در «برجام» شده است.

«توافقات جانبی» آن چیزی است که از چند روز قبل در کنگره آمریکا به ویژه در میان جمهوریخواهان بر سر آن جنجال درست شده است و آنها ادعا می‌کنند باید به «توافق محرمانه ایران و آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی دسترسی داشته باشند».

 بانی این نامه اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا هستند و این نامه را به منظور فشار بیشتر بر دولت باراک اوباما تنظیم کرده و در حال جمع‌آوری امضای نمایندگان و قانونگذاران هستند.

در بخشی از این نامه خطاب به اوباما آمده است: «در جریان مذاکرات اخیر برجام با ایران کتوجه شدیم که حداقل دو توافق جانبی بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران انجام شد. این توافقات جانبی در دسترس کنگره آمریکا قرار نگرفته است».

همچنین در نامه با تاکید بر لزوم دسترسی کنگره به توافقات ادعایی جانبی برجام تاکید شده است: «یک توافق موضوع پارچین است و دیگری مربوط به ابعاد نظامی گذشته(PMD) است. این موضوع کوچکی نیست و همانطور که شما خود تصریح کرده‌اید توافق بر اساس اعتماد نیست بلکه بر اساس راستی آزمایی است».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است