منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶
شناسه خبر: 273590
گروه :خبر
13940313000207_PhotoA

رئیس کمیته فناوری و اطلاعات ستاد انتخابات کشور از ارائه نامه وزیر کشور به شورای نگهبان به منظور تجدیدنظر این شورا نسبت به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امیر شجاعان رئیس کمیته فناوری و اطلاعات ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: در روز جاری نیز وزارت کشور نامه‌ای را با امضای آقای رحمانی فضلی به شورای نگهبان در رابطه با تجدیدنظر نسبت به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی ارائه کرده است.

وی در تشریح این نامه افزود: در این نامه نیز دلایلی خود را برای برگزاری انتخابات الکترونیکی تشریح کرده و توضیحات و مستندات جدیدی را هم که برای اعضای شورای نگهبان اطمینان بخش‌تر باشد ارائه کردیم.

رئیس کمیته فناوری و اطلاعات ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در گزارش‌های اخیر آزمایشگاه‌هایی که صندوق‌های الکترونیکی را مورد آزمایش قرار داده بودند به یکی دو مورد از این دستگاه‌ها مباحثی را مطرح کرده بودند که ما نیز آن‌ها را مرتفع کردیم و اکنون اطلاعات بیشتری را در اختیار شورای نگهبان قرار دادیم که امیدواریم اثرگذار باشد.

شجاعان با اشاره به بررسی دستگاه‌های الکترونیکی انتخابات در سه آزمایشگاه معتبر کشور گفت: یکی از آزمایشگاه‌ها دستگاه مذکور را به طور کامل تائید کرده و دو آزمایشگاه دیگر نیز پیرامون این دستگاه نظراتی داده که ما نیز این نظرات را برای شورای نگهبان تفسیر کرده و ارائه دادیم و اکنون منتظر پاسخ شورای نگهبان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام طراحی‌های دستگاه‌های الکترونیکی انتخابات توسط مهندسان داخلی کشور انجام شده است اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود این دستگاه‌ها چینی است صحت ندارند و این دستگاه‌ها با طراحی داخلی تهیه شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است