منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۹:۵۴
شناسه خبر: 269998
گروه :خبر
23851_orig

قرار گرفتن گمرک بندرلنگه در مرکز شهر باعث شده تا هر روز شاهد تردد انبوه خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین به شهر باشیم و این موضوع مشکلاتی را در زمینه حمل و نقل و ترافیک در شهر ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز ؛ استان هرمزگان با دارا بودن ذخایر و منابع عظیمی به قطب اقتصادی ایران معروف است اما نسبت به سایر استان‌ها از رشد کمتری برخوردار است و سهم  مردم  این استان دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و آلایندگی‌ها این منابع است.

گمرک بندرلنگه از توابع استان هرمزگان یکی از مکان‌هایی است که با رشد ترانزیت در آن شاهد پیشرفت‌های  قابل توجهی بوده‌ایم اما  به رغم تلاش‌هایی که برای توسعه گمرک و زیرساخت‌های آن صورت گرفته، توجه چندانی به محیط پیرامونی شهر بندرلنگه انجام نشده است.

قرار گرفتن گمرک در مرکز شهر بندرلنگه باعث افزایش ترافیک خیابان‌های منتهی به گمرک به ویژه خیابان ساحلی به عنوان یکی از خیابان‌های اصلی بندرلنگه شده است.

این موضوع مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده اما مردم شهر به امید بهره مندی از مزایا و خدمات این گمرک صبر پیشه کردند تا شاید گذشت زمان مشکلات این شهرستان محروم را حل نمایدو جوانان جویای کار شهرستان را به اشتغال برساند.

image592591

علی 35 ساله ساکن بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز با اشاره به اینکه گمرک هیچ سودی برای مردم لنگه نداشته است، گفت: گمرک به‌جای اینکه موجب رشد و توسعه در شهرستان بندرلنگه شود، بیشتر باعث ایجاد مشکلات برای مردم شده است.

وی با بیان اینکه گمرک تعاملی با شهرداری ندارد ، افزود: باید با توجه به مشکلاتی که به زیر ساخت شهر به وجود می‌آوررد کمک‌هایی نیز در بحث زیباسازی و توسعه شهری باید داشته باشند.

1848770

شهروند دیگری در گفتگو با خبرنگار موارید نیوز در خصوص مشکلات ناشی از وجود گمرک در شهر لنگه گفت: کاهش کیفیت راه از نظر ایمنی، ترافیک، افزایش حجم تردد،خسارت به معابر، افزایش آلایندگی هوا از جمله مشکلات به‌وجود آمده توسط گمرک است.

وی بیان کرد: عبور و مرور ماشین‌های سنگین در خیابان اصلی شهرموجب بروز ترافیک و تصادف متعددی شده و آمار تصادفات وسایل نقلیه شخصی با خودروی سنگین افزایش یافته همچنین عده از جوانان شهر جان خود را از دست داده اندو

این شهروند لنگه ای  تصریح کرد:گمرک باید بواسطه تعامل با شهرداری تدبیری برای مناسب سازی خیابان ها برای این حجم از عبور و مرور و همچنین خسارت وارد شده به ابنیه معابر داشته باشند اما جز دردسر و مشکل رهاوردی برای مردم لنگه نداشته است.

وی با بیان اینکه  رونق فعالیت های گمرگی در هر منطقه برگ برنده ای برای ساکنان آن شهر محسوب می شود،یادآور شد:ایجاد کمرگ در شهر برای مردم مساوی با اشتغال و رفع مشکلات معیشتی بود اما این انتظار چندین ساله مردم برای این آرزوی دیرینه  بی نتیجه ماند لذا دغدغه مشکلات شهری و ترس از تردد بی حساب و کتاب خودرو های سنگین بر مشکل اشتغال مردم لنگه نیز اضافه شد.

1848771

احمدپور از بومی های منطقه در گقتگو با خبرنگار مروارید نیوز با بیان اینکه تنها راه حل عدم تردد ماشین‌های سنگین، کامل کردن جاده کمربندی است، گفت: انجام ترانزیت در از محور کمربندی موجب عدم ورود ماشین‌های سنگین به شهر خواهد شد.

احمد پور ادامه داد: گمرک بعد از نفت و مالیات بالاترین درآمد را برای دولت دارد لذا باید بخشی از این درآمدها برای عمرانی و آبادانی شهرها هزینه شود.

 

bandar4

حال امروزه دیگر مردم با ارائه گزارش عملکرد از طرف مسئولان از تلاش های آنها با خبر نمی‌شوند، بلکه آنها باید با چشم خود تغییر را در شهر ببینند.

انتقال گمرک به خارج از شهر و راه‌اندازی و یا کامل کردن جاده کمربندی علاوه بر رونق فعالیت‌های بندری و گمرکی لنگه، زمینه را برای کاهش ترافیک و تردد خودروهای سنگین در شهر بندرلنگه فراهم می کند.

گمرک درآمدهای بسیار زیادی برای کشور دارد و انتظار مردم لنگه این است که بخش کوچکی از این هزینه‌ها در شهر هزینه شود، برای این مهم لازم است دولت اجازه هزینه‌کرد را به گمرک بندرلنگه بدهد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است