منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴
شناسه خبر: 267416
گروه :خبر
16889537

روستاهانشینان پشت کوه از توابع شهرستان سیریک از عدم برخورداری اینترنت و ضعیف بودن پوشش آنتن دهی تلفن های همراه اول و ایرانسل گلایه مند می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، روستاهای پشت کوه بخش مرکزی سیریک بعلت شرایط جغرافیایی و عدم نصب دکل و گیرنده های مخابراتی همواره از مخابرات شهرستان و استان هرمزگان به دلیل عدم توجه به زیر ساخت های مخابراتی ناراضی و گلایه دارند.
با توجه به اینکه بیش از 7 سال از تبدیل شدن شهرستان سیریک می گذرد هنوز در بسیاری از بخش ها در سطح شهرستان امکانات و خدمات متناسب با موقعیت و نیاز مردم تامین و برآورده نمی شود و به همین منظور مردم از برخی مسئولین بعلت عدم توانایی و سوء مدیریت و عدم توازن منطقه ای اعتراض دارند.
شوراها ، دهیاران و بسیاری از مردم 13 روستای سرزه ، پاراف ، گرائیگ، گوجگ ، مهمانی ، قلموئی ، گوشکی ، پگو ، دل آسا، گزانبزین،گدو ، سردرنگ و مهمانی از شرایط بسیار ضعیف پوشش آنتن دهی تلفن های همراه و نبود پوشش اینترنت به شدت گلایه و نارحت هستند.
با توجه به اینکه عصر حاضر را عصر اطلاعات، ارتباطات، اینترنت، فناوری و دنیای مجازی می نامند در این عصر حتی بسیاری از کشورهای درجه پائین جهان سومی به دنبال صلح و توسعه پایدار برای شهروندان خود می باشند که یکی از مهمترین آنها راه دسترسی و جابجایی اطلاعات، اینترنت و برخورداری از تلفن است.
تمدن ها و ملت هایی‎ که توان برابری در مقابل تهاجمات و قابلیت انطباق با تحولات زمان خود را نداشته‏ باشند قطعا محو و ردپای خود را فقط درصفحات تاریخ به جای خواهند گذاشت اگرچه این واقعیت از نظر اخلاق انسانی بسیار تلخ و ناگوار است اما جزئی از منطق تحول است که در قرآن کریم نیز به آن اشاره شده است.
در ابتدای قرن 21 و شروع هزاره سوم این منطق در قالب تحولات بسیار سریع و نابرابر در زمینه‏های فن آوری اطلاعات ظهور کرده و عدم توجه جدی به آن خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت که این تحولات سریع، تغییرات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را به دنبال دارد و زمینه رقابت در جهان را فراهم کرده است.
ملت هایی در این عرصه رقابت ها پیروزمندانه به حیات خود ادامه خواهند داد که شرایط و امور خود را متناسب با تحولات زمان بسرعت تغییر دهند و در غیر اینصورت محو شده و یا نظاره‏گر دنیای آینده می شوند بنابراین، برنامه ریزان هر جامعه باید علم و توان شناخت تحولات زمان خود را داشته و با تصمیم گیری درست، به موقع و سریع جامعه خود را به سمت تعالی و پیشرفت هدایت نمایند.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است