منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
شناسه خبر: 268717
گروه :خبر
3939257_378

فاصله زمانی اندک بین امتحانات و برخورد نامناسب برخی از مراقبین نارضایتی دانشجویان را بهمراه داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ دی ماه فصل امتحانات با اضطراب دانشجویان همراه است از لحظه ای که دانشجو اقدام به گرفتن کارت ورود به جلسه می کند تا لحظه ورود به جلسه امتحان اضطراب و استرس های ناخوشایند را تحمل و آن را تا آخر امتحانات به دوش می کشد این احساس زمانی به اوج  می رسد که دانشجو از قبل آمادگی امتحانات را نداشته باشد پس از گذشت روزها از برگزاری امتحانات سرغ دانشجوهای دانشگاههای مختلف استان رفتیم تا نظراتشان را در مورد فصل امتحانات جویا شویم.

دی ماه فصل امتحانات دانشگاهها است اما در بین در دانشگاههای مختلف از تاریخ مشخصی در دی ماه آغاز می شوند و تا پایان این ماه ادامه دارد با توجه به اینکه طیفی از دانشجویان از زمان برگزاری امتحانات رضایت داشتند برخی در این میان از زمان امتحانات ناراضی و ازاین بابت گله مند بودند.

نارضایتی دانشجویان از زمان امتحانات به دلیل فواصل کم زمان برخی امتحانات و وجود 2 امتحان در یک روز آن هم دریک ساعت می باشد که  استرس سراپای وجودش را فرا می گیرد و در روند پاسخ به سوالات آزمون تاثیر ناخوشایندی دارد و نگران از دست دادن زمان برای پاسخ به هر دوتا آزمون است.

عده ای از قبل آمادگی امتحانات را داشته و عده ای هم آمادگی لازم را نداشته اند اما عدم فاصله زمانی مناسب بین امتحانات موجب نارضایتی هر دو طیف از دانشجویان شده است که با وجود فاصله زمانی اندک بین امتحانات وقت کافی برای مطالعه و یا مرور مباحث از قبل خوانده شد نیست تا جایی که فقط نیمی از مطالب مطالعه می شود و با مطالعه ناقص در جلسه امتحان حضور می یابند.

عده ای نیز اظهار کردند که اساتید سوالات سختی را برای آزمون طراحی می کنند به حدی که از دادن سوالات متوسط خودداری می کنند.

مشکلات شخصی دانشجویان مانع از تمرکز دانشجو برای مطالعه و امتحانات است حال اگر برخورد نامناسب مراقبین را هم به آن اضافه کرد که به معضل بزرگی تبدیل خواهد شد.

در این میان یکی از دانشجویان تصریح کرد: در آزمون یکی از دروس یکی از سوالات ناقص و مشکل داشت از مراقب حاضر در جلسه تقاضا کردم ابهام موجود در سوال را برطرف نماید اما با برخورد نامناسب و غضب آلود ایشان مواجه شدم.

شلوغی محل جهت تحویل گرفتن وسایل اضافی دانشجویان از عوامل استرس زای دانشجویان است کندی فعالیت کیفداری نارضایتی تعدادی از دانشجویان را به همراه داشت.

با تدابیر ویژه ای می توان اثر این عوامل تاثیر گذار در روحیه دانشجو را کنترل و از آسیب های روانی ایجاد شده در زمان امتحانات کاسته شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است