منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۳
شناسه خبر: 200974
گروه :خبر
13940418000337_PhotoA

منابع مطلع در اتریش، محل دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و مجموعه «1+5» می‌گویند وزیر امور خارجه فرانسه از دست همتای آمریکایی خود ناراحت است و همین امر سبب درگیری لفظی او با همتای ایرانی‌اش شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، منابع فرانسوی حاضر در شهر «وین» اتریش، محل دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به «1+5» (5 عضو دائم شورای امنیت+آلمان) می‌گویند که «لوران فابوس» از دست تیم مذاکره‌کننده آمریکایی ناراحت است.

این منابع که هویتشان فاش نشد، به وبگاه خبری «العهد» لبنان گفتند، درگیری لفظی که روز گذشته خبرش در رسانه‌ها منتشر شد، میان «محمد جواد ظریف‌» وزیر خارجه ایران با فابیوس بود نه دیپلمات دیگری.

این منابع گفتند: فابیوس از نوعی از بی‌توجهی آمریکا در مذاکرات ناراحت است و همین موضوع سبب عصبانیت او شده است.

روز گذشته برخی رسانه‌ها نوشتند که وزیر خارجه ایران با یکی از همتایان غربی خود تنش لفظی پیدا کرده و خطاب به وی گفته است که هیچ‌گاه ایرانی‌ها را تهدید نکند.

خبرنگار شبکه خبری المیادین نیز دیروز از وین با گزارش این موضوع، اعلام کرد که ظریف به همتای غربی خود گفته که یاد بگیرد هیچ‌گاه یک ایرانی را تهدید نکند؛ جمله‌ای که سبب شد وزیر خارجه روسیه نیز آن را برای خودش تکرار کند و بگوید «همچنین یک روس را».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی