منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۸
شناسه خبر: 316047
گروه :خبر
242009

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه ناجا در طرح امنیت اجتماعی مظلوم واقع شده، گفت: ضمن دوری از پرداختن به مسائل غیرواقعی و حاشیه‌ای، دیدگاه‌های سیاسی و جناحی را در این طرح امنیت آفرین دخالت ندهید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سردار سرلشکر سیدحسن آقایی فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی ضمن انتقاد از برخی اظهار نظرهای خلاف واقع و شتاب زده درباره طرح امنیت اجتماعی ناجا، استقرار آرامش روانی و اخلاقی در کشور را از حقوق اساسی مردم دانست.

سرلشکر فیروزآبادی با تقبیح فضاسازی‌های رسانه‌ای علیه طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی ناجا، به راهبرد همیشگی دشمن برای سست کردن بنیان های اخلاقی و اجتماعی جامعه اشاره کرد و افزود: حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی و مقابله با راهبرد دشمن از وظایف نیروی انتظامی است.

وی با یادآوری بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی در اردیبهشت ماه سال گذشته مبنی بر اینکه: «مقابله با ناامنی‌های روانی در جامعه همچون نگرانی خانواده ها از حضور فرزندانشان در خیابان ها و بوستان ها به دلیل احتمال کشیده شدن آنها به سمت مواد مخدر و یا نگرانی از کشانده شدن جوان به سمت فحشا و منکرات، بسیار با اهمیت تر از مقابله با ناامنی های فیزیکی است و باید با چنین ناامنی هایی به طور جدی مقابله شود»، وظیفه نیروی انتظامی را در این مسأله خطیر عنوان و تأ کید کرد: برخلاف برخی دیدگاه‌ها که عمدتاً با اهداف خاص سیاسی طرح می‌شود، مردم هرجا موفقیتی از نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری های اجتماعی ببینند، احساس افتخار می‌کنند.

فیروزآبادی در عین حال با تأکید بر اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی 26 وزارتخانه، سازمان و دستگاه فرهنگی و اجرایی در  زمینه ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی کشور مسئولیت دارند، از تأخیر و کم کاری این دستگاه ها در این زمینه انتقاد کرد.

عضو شورای عالی امنیت ملی کشور در ادامه این پیام با اشاره به اینکه طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی ناجا مسأله جدیدی نیست و همه ساله این موضوع در دستور کار نیروی انتظامی قرار داشته است، به ویژگی‌های طرح اشاره کرد و گفت: در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی ناجا پنج جرم مشهود مورد توجه قرار گرفته که عبارتند از: سرقت، تهیه و توزیع مواد مخدر، مزاحمت برای نوامیس مردم، حرکات خطرآفرین خودروها و کشف حجاب.

فیروزآبادی افزود: اگر این طرح به خوبی برای افکار عمومی تبیین شود، علاوه بر اینکه با استقبال آحاد جامعه مواجه می شود، می تواند منشاء اثرات فراوانی در حوزه تأمین امنیت اجتماعی و اخلاقی جامعه باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در این طرح مظلوم واقع شده، از همه رسانه ها و صاحبان سخن، خواست برای ارتقاء امنیت جامعه به یاری ناجا بیایند و ضمن دوری از پرداختن به مسائل غیرواقعی و حاشیه ای دیدگاه های سیاسی و جناحی را در این طرح امنیت آفرین دخالت ندهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: در راستای رعایت قوانین موضوعه، نیروی انتظامی موظف است وظایف محوله را در همه زمینه ها و از جمله طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی به نحو احسن و اکمل به انجام برساند.

فیروزآبادی از مسئولین و دست اندرکاران طرح مربوط به حجاب و عفاف و بخصوص دبیرخانه و اعضاء شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور خواست با جدیت هر چه تمامتر نسبت به عدم اجرای وظایفی که برای دستگاه های ذیربط وضع کرده اند، از خود واکنش نشان بدهند و با کمک علمای بزرگوار، نخبگان، مدیران، دستگاههای مسئول، رسانه ها و آحاد مردم شریف و با غیرت ایران اسلامی اجازه پیشروی پیش از این را به نقشه های شوم بیگانگان در استحاله جامعه انقلاب اسلامی ندهند.

وی در پایان اضافه کرد: جلوگیری از هرگونه ناهنجاری، جرم و جنایت و فساد و فحشاء و رفتارهای نامأنوس و دون شأن ملت بزرگ ایران و حفظ چهره و ظاهر جامعه ایران اسلامی از وظایف حکومت محسوب می شود و مسئولین اعم از کشوری و لشکری در اجرای این موارد نباید از خود کمترین تردیدی نشان بدهند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر