منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۷
شناسه خبر: 247232
گروه :خبر
IMG_5592

نویسنده برجسته کتاب کودک و نوجوان اظهار کرد: عدم آگاهی افراد از ادبیات کهن و عدم تکرار قصه و ادبیات کهن و رمان هایی که در قدیم سینه به سینه نقل می شد زمینه را برای محو داستانهای بومی و سنتی از صحنه روزگار و کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب ،احمد اکبر پور، نویسنده برجسته کتاب کودک و نوجوانان طی نشستی با مربیان و دبیران ادبیات در میناب با اشاره به تربیت سنتی پدر سالاری و فرزند سالاری گفت: این روش تربیت یک سنت اشتباه در ادبیات فرزند پروری است.

 

اکبر پور تخیل را رمز موفقیت و پیشرفت کودکان در دنیای کونی عنوان کردو افزود: برای شکوفا شدن قوه تخیل کودکان باید هزینه بیشتری شود.

 

وی ادبیات را نه تنها تفنن و شعر و شاعری خواند بلکه ادبیات را بیصی دانست که قوه تخیل افردا را در همه زمینه ها به شکوفایی می رساند.

 

اکبر پور اظهار کرد:  عدم آگاهی افراد از ادبیات کهن و عدم تکرار قصه و ادبیات کهن و رمان هایی که در قدیم سینه به سینه نقل می شد زمینه را برای محو داستانهای بومی و سنتی از صحنه روزگار و کرده است.

وی ادبیات را بر قوه تخیل کودکان موثر دانست و اظهار دکرد: ادبیات یکی از میزان هایی است که سلامت کودکان را متغیر می کند و از حالت تنهایی به اجتماعی بودن تغیر می دهد.

 

وی عدم مطالعه کافی ، نبود کتابخانه ها در مراکز آموزشی ،شیوه های کنترل آموزشی ،عدم توجه به تخیل کودکان  را یکی از دلایل کمرنگ شدن ادبیات در پرورش تخیل کودکان دانست و گفت: ذات مطالعه از زندگی اجتماعی فراموش شده است.

 

این نویسنده تاکید کرد: با شناسایی و تشخیص مفاهیم و تخیل کودکان تربیت را از شیوه کنترلی به شیوه اعتماد تغییر داده و تربیت کودکان در مسیر شکوفایی تخیل و ذوق و سلیقه ها هدایت شود.

 

وی کتابخوانی و مطالعه مفید و هدایت شده را یکی از فواید موثر در پیشرفت مهارت افراد دانست و اذعان داشت: تربیت باید به شیوه اعتماد و پرهیز از سلطه بر فرد صورت گیرد بطوری که جامعه با اجبار کتابخوان نخواهد شد.

 

اکبر پور توجه به سوالهای کودکان از چرایی هر مساله و کنجکاوی آنها در فهمیدن موضوع را جادویی ترین مطلب خواند و تصریح کرد: والدین با پذیرش سوال های کودکان  نسبت به پیدا کردن جواب درست مساله در جهت تقویت تخیل کودکان نقش موثری دارند.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است