منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
شناسه خبر: 369917
گروه :خبر
photo_2016-11-23_11-00-02

هنرمند هزار چهره هرمزگانی با بیان اینکه می خواهم یوسف پیام آور صلح و دوستی باشم و با ایجاد هزار کاراکترمختلف از خودم و با پرچم صلح به جهانیان نشان دهم؛ افزود:در کاراکترهای مختلف عکس دارم و لقب هزار چهره مردم برایم انتخاب کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛یوسف جلال زاده، عکاس و معروف به «مرد هزار چهره» هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: از سال 84 برای کار کردن وارد آتلیه عکاسی پسر دایی ام شدم چون عاشق دوربین عکاسی و محیط عکاسی بودم وارد این عرصه هنری شدم و از سال 87 مجموعه هزار چهره را شروع کردم.

وی با بیان اینکه در خصوص عکاسی مطالعه زیاد می کنم ؛ افزود: من باید تا آخر عمر مطالعه داشته باشم و هیچ وقت خودم را عکاس نمیدانم همیشه یک شاگرد هستم.

photo_2016-11-23_10-59-54

برای پیشرفت در رشته عکاسی داشتن تحصیلات دانشگاهی ضروری است

جلال زاده تاکید کرد: برای پیشرفت در رشته عکاسی داشتن تحصیلات دانشگاهی ضروری است و بدون شک تحصیلات آکادمیک گامی موثر در جهت پیشرفت در هر رشته خواهد بود  ولی هیچ وقت جای تجربه عملی را نمی گیرد.

این هنرمند هرمزگانی به ویژگی های یک عکس خوب اشاره کرد و گفت: به جز مسائل تکنیکی عکاسی ، عکس خوب باید دارای کادر و فرم و ایده پردازی و پرداختن به موضوع زندگی روزمره برگرفته از ایده  مستند نگاری و … باشد و یک عکاس خوب هم باید با رعایت کردن اصول اولیه عکاسی و ایده جدید که مخصوص فکر خودش باشد.

photo_2016-11-23_10-59-24

تمام پروژه هزار چهره دغدغه ذهنم است

این هنرمند معروف به «مرد هزار چهره» به تاثیر گذاری یک عکس بر مخاطب پرداخت و تصریح کرد: تمام پروژه هزار چهره دغدغه ذهنم است و به این هدف بیشتر فکر می کنم و تاثیر گذاری یک عکس به دغدغه عکاس بر میگردد.

داشتن دوربین در خانه همراه با انگیزه خوب است

وی ادامه داد: تقریبا الان در هر خانواده ای دوربین وجود دارد اما این امر به افزایش تعداد عکسای خوب کمک نکرده است چرا که داشتن دوربین ملاک نیست ایده جدید و مال خودت بودن ملاک است اما داشتن دوربین در خانه همراه با انگیزه خوب است.

photo_2016-11-23_10-58-03

سوژه های عکاسی همه تخیلات ذهنی خودم هستند
جلال زاده با بیان اینکه تمام رشته های عکاسی را دوست دارم چرا که همه از رشته هنر هستند ؛ افزود:سوژه های عکاسی همه تخیلات ذهنی خودم هستند.

نخستین و بهترین کاراکترم پزشک است

عکاسی هرمزگانی در ادامه بیان کرد: بهترین عکس هایم را در آتلیه و هم در فضای بیرون عکس گرفتم برایم مهم ثبت کاراکترهایم است و بهترین کاراکترم پزشک است که نخستین کاراکترم است که در آتلیه پسر دایی ام گرفتم.

photo_2016-11-23_10-58-43

دوره ی آموزشی عکاسی برگزار نکرده ام فقط شاگرد خصوصی می گیرم

وی اظهار کرد: دوره ی آموزشی عکاسی برای علاقه مندان عکاسی تاکنون برگزار نکرده ام بنده فقط شاگرد خصوصی می گیرم و اعتقاد دارم بهتر میتوان وقت گذاشت.

کار تمامی عکاسان کشور را میپسندم

جلال زاده با بیان اینکه کار تمامی عکاسان کشور را می پسندم و همه هنرمندهای عکاس را دوست دارم ؛ اضافه کرد:  هر عکاسی کسی تکه ای از این پازل گمشده را تکمیل می کند و من به کمک همه نیاز دارم اما کار استاد کسراییان رو می پسندم.

photo_2016-11-23_10-57-56

مجموعه های دولتی و خصوصی در تهیه عکس هایشان از عکاسان حرفه ای استفاده نمی کنند
عکاس هرمزگانی با اشاره به اینکه مجموعه های دولتی و یا خصوصی در تهیه عکس هایشان از عکاسان حرفه ای استفاده نمی کنند ؛ تصریح کرد: مجموعه دولتی بیشتر به فکر ثبت پروژه هایشان هستند تا هنر عکاسی.

عکس ثبت یک زندگی است

وی عکس را ثبت زندگی تعریف کرد و گفت: عکس ثبت یک فریم یا یک قاب از نوعی دید به زندگی است و یعنی بتوانیم با تصورات ذهنی خود، با عشق و علاقه و تجربیات حاصله، نگاهی را ثبت کنیم.

photo_2016-11-23_10-59-16

عکاسان از کوچک ترین و پیش پا افتاده ترین موضوع به راحتی نمی گذرند

هنرمند هزار چهره هرمزگانی خاطر نشان کرد: عکاسی دنیایی وسیع با دیدگاه های گوناگون است و فردی که با عکاسی آشناست از کوچک ترین و پیش پا افتاده ترین موضوع نیز به راحتی نمی گذرد، اما عمده عکس های من کاراکتر پزشک ؛ هندی ؛ جنوبی ؛ زن ؛ دختر بچه ؛ بختیاری  و داشمند….. را شامل می شود.

عکاسی آنالوگ را می پسندم

جلال زاده گفت: عکاسی آنالوگ و دیجیتال هر کدام از این دو روش در جای خود معایب و مزایایی دارند عکاسی با فیلم یا همان عکاسی آنالوگ نیز طرفداران زیادی دارد و بسیاری از عکاسان با آن همچنان انس دارند و من عکاسی آنالوگ می پسندم.

photo_2016-11-23_10-58-28

لقب هزار چهره مردم برایم انتخاب کردند

وی به چگونگی انتخاب لقب خود به «مرد هزار چهره» اشاره کرد و افزود: چون من در کاراکترهای مختلف عکس دارم لقب هزار چهره مردم برایم انتخاب کردند.

عکاسان هرمزگانی نیاز به همبستگی بیشتری دارند
عکاس هرمزگانی با بیان اینکه عکاسان هرمزگانی نیاز به همبستگی بیشتری دارند ، تصریح کرد: مسائل و مشکلات زیادی در راه هنری با آن دست و پنجه نرم کردیم از بد قولی مسئولین تا بی پولی در مسیر راه که از مشکلاتی است که در راه هنری با ما همراه هستند اما سه حامی همیشه همراه من خدا و مردم و رسانه ها هستند.photo_2016-11-23_10-57-32

هدف من برگزاری نمایشگاه در تمام استان های ایران است

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه عکاسی در قشم ؛ بندرعباس ؛ مشهد ؛ اصفهان؛ کرمان و بندرکنگ برگزار کرده ام ؛ خاطر نشان کرد: هدف من برگزاری نمایشگاه در تمام استان های ایران است و انرژی گرفتن از مردم ایران با پیام صلح و دوستی و انتقال آن به دنیا هستم.

می خواهم یوسف پیام آور صلح و دوستی باشم

هنرمند هزار چهره هرمزگانی تصریح کرد: می خواهم یوسف پیام آور صلح و دوستی باشم و با ایجاد هزار کاراکترمختلف از خودم و با پرچم صلح به جهانیان نشان دهم واژه آدمیت در دایره المعارف حقوق بشری با برجسته ترین خطوط در هاله ای از صلح و صفا و دوستی دوست داشتن معنا می شود و با این واژه می توانیم دنیای زیباتر و زندگی آرام تر با رسالتی گسترده تر بیافرینیم.

photo_2016-11-23_10-53-57

وی بیان کرد: جرقه شروع این ایده در محل کارم (استودیو عکاسی) با کاراکتر پزشک زده شد سپس به مرور زمان کاراکتر بیشتری به وجود آمد تابه 600 کاراکتر رسید.

یوسف جلال زاده عکاس و معروف به «مرد هزار چهره»  برگزاری اولین نمایشگاه در جزیره قشم ؛ حضور در نمایشگاه مطبوعات تهران در سال 94 ؛ برگزاری نمایشگاه در گالری های بندرعباس ؛ مشهد ؛ اصفهان  در کارنامه هنری خود دارد.

photo_2016-11-23_10-54-37

نمایشگاه عکس “هزار چهره” با همکاری شهرداری بندر کنگ و موزه مردم شناسی از 30آبان ماه الی 3آذرماه از ساعت 9 الی 13 و 17 الی 20 در محل موزه مردم شناسی بندرکنگ دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از آن بازدید کنند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد