منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
شناسه خبر: 296408
گروه :خبر
میوه

وعده های فراوان مسئولین استانی در خصوص تامین میوه شب عید در شهرستان های شرقی هرمزگان جامعه عمل نپوشید که افزایش قیمت و نایاب شدن برخی از اقلام میوه در بشاگرد و جاسک در پی داشت. 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛علی رغم وعده های بی شمار مسئولین در خصوص تامین میوه شب عید در استان هرمزگان متاسفانه این وعده ها در شهرستان های شرقی هرمزگان جامعه عمل نپوشید و بار دیگر مسئولین مربوطه موجبات سردرگمی مردم و گرانی برخی از میوه ها و همچنین نایاب شدن موز در شهرستان جاسک را رقم زدند.

 

درحالی که پیش از این مسئولین استان هرمزگان بارها از توزیع میوه شب عید از روز 25 اسفند در سراسر استان خبر داده بودند اما با رسیدن روز موعود هیچگونه میوه ای در شهرستان های جاسک و بشاگرد توزیع نشد.
همچنین مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان  از ذخیره 400 تن پرتقال و 300 تن سیب قرمز و زرد در سردخانه های استان هرمزگان خبرداد اما در شهرستان های جاسک و بشاگرد تا کنون هیچ میوه ای توزیع نشده است.

 

تامین میوه شب عید و برخی از اقلام ضروری در عید نوروز موضوعی است که مصاحبه های فراوان مسئولین از تامین این اقلام و انبار آن در سرد خانه ها مانور فراوانی می دادند اما اکنون که زمان جامعه عمل پوشیدن این وعده ها رسیده است در شهرستان های شرقی هرمزگان جاسک و بشاگرد اصلاً از ارائه و تزریق میوه های ذخیره شده برای شب عید خبری نبوده و نیست .

 

میوه های موجود در میوه فروشی های جاسک و بشاگرد بسیار ریز و بی کیفیت با قیمت های بالا است که به عنوان مثال پرتقال کیلویی 4هزار و 500 تومان و هر کیلو سیب درختی 3 هزار 700 تومان در میوه فروشی های این شهرستان ها به فروش می رسد.

 

اما در این میان تاسف بار ترین مساله موجود قالب کردن و فروش میوه های درجه 3 و 4 به جای میوه های درجه یک به مردم است که با توجه به محدود بودن میوه فروشی ها در این شهرستان ها شرقی هرمزگان و نبود میدان های میوه و تره بار در این شهرستان مردم مجبور به خرید میوه های بی کیفیت با قیمت های برزخی هستند.

 

سیروس اسدپور  مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: طرح توزیع میوه شب عید سیب درختی و پرتقال است و صیفی جات و موز در طرح ذخیره میوه شب عید نیست .

 

وی بیان کرد: علت کمبود میوه شب عید در شهرستان جاسک و بشاگرد کوتاهی از فرماندار آن شهرستان می باشد که می بایست عاملی را معرفی می کرد و علت تاخیره توزیع میوه شب عید به این دلیل بوده است .

 

اسدپور افزود: با توجه به این اینکه مبلغ دستمزد عامل که از سوی دولت اعلام شد ناچیز می باشد کسی حاضر به چنین کاری نیست که همچنین مسئولیتی را بپزیرد و عامل را به ما معرفی نکرده اند.

 

مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان با بیان اینکه با کمبود میوه شب عید مواجه نشده ایم ، تصریح کرد: در حالی که از 700 تن ذخیره میوه شب عید خبر داده بودیم اما به دلیل کم تقاضایی مردم 200 تن میوه در استان تاکنون توزیع شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: توزیع میوه شب عید از ۲۶ اسفند در ۷۰ مرکز توزیع سازمان تعاون روستایی آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری ادامه دارد و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور میوه شب عید ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت بازار در مراکز به فروش می رسد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت