منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
شناسه خبر: 239709
گروه :خبر
IMG-20151109-WA0106[1]

هنرمند گرافیک و تصویر سازی مینابی با اشاره به اینکه به تولید آثار گرافیکی فرهنگی و هنری در استان توجه نمی شود و گرافیک رشته فقیری است ، گفت : شهرستان میناب علیرغم ظرفیت‌های بالای فرهنگی ایجاد نگار خانه برای هنرمندان تجسمی در میناب ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، زهرا آذریان، هنرمند گرافیک و تصویر سازی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : از سال 1385 علارغم مخالفت خانواده ام که میگفتند در هنر جایگاهی نمیتوانی به دست بیاری درهنرستان به رشته ی مورد علاقه ام تحصیل کردم وارد این حرفه هنری شدم .

وی افزود : گرافیک هنر، تصویر و نوشتار است و یک هنرمند با استفاده از تصویر یا نوشتار یا هر دو با هم می تواند یک مفهوم را به مخاطب برساند.

 

 

IMG-20151107-WA0023[1]
هنرمند گرافیک و تصویر سازی شهرستان میناب با اشاره به اینکه به تولید آثار گرافیکی فرهنگی و هنری در استان توجه نمی شود، خاطر نشان کرد : در استان هرمزگان، گرافیک بسیار فقیر است و در این بین تنها معدود افرادی گرافیک را به معنای واقعی دنبال می‌کنند و باقی در حال تلاش برای رسیدن به آن هستند و این استان شاخصه‌ای را در طراحی گرافیک ندارد و این در حالی است که پتانسیل برای پیشرفت در این زمینه بسیار است.

IMG-20151109-WA0110[1]

آذریان در پاسخ به سوال اینکه در زمینه گرافیک تجاری چقدر فعالیت داشته اید ، اظهار کرد : نمی توانم بگویم فعالیت زیادی داشته ام ولی طراحی لوگو و ارم برای پایگاه سنجش بینایی،پایگاه سلامت اجتماعی و مهد کودک شادینه انجام داده ام و چند نمایشگاه و جشنواره شرکت داشتم و چند وقت پیش با موضوع سلف پوستر که پوستر ها در نمایشگاه بندر و همچنین در تهران به نمایش گذاشته شد.

وی خاطرنشان کرد:در بیلبوردها و تبلیغات شهری ،طراحی های گرافیکی به قدری ضعیف است که با وجود متن نویسی فراوان در کنار تصویر ،باز هم در انتقال پیام به مخاطب ناکام هستند.

IMG-20151109-WA0108[1]

این هنرمند گرافیک و تصویر سازی به کارهای در دست تدوین خود اشاره کرد و بیان داشت : نمایشگاه گروهی نقاشی در پاییز و همچنین یک نمایشگاه انفرادی تصویرسازی دارم که زمان آن دقیق مشخص نیست .

هنرمند گرافیک و تصویر سازی مینابی با اشاره به اضافه نمودن رشته هنر در دانشگاه های میناب یادآور شد:متاسفانه در این سطح نیز بیشترین تمرکز بر کارهای هنری تناتر است که البته در این بخش نیز موفقیت چندانی داشته است.

 

IMG-20151109-WA0107[1]

 

 

وی بر خلاف دیگر هنرمندان که می گویند هنر های صنایع دستی آینده شغلی ندارد این هنرمند در این باره گفت : همه چیز بستگی به خود شخص دارد و یک آدم موفق همیشه یک راهکار برای اینکه بتواند باز هم موفق باشد دارد باید سلیقه مردم را دید و همه چیز به سلیقه مردم می چرخد و سلیقه و نیاز مردم برای موفقیت یک هنرمند باید مهم و ضروری باشد.

IMG-20151109-WA0104[1]

هنرمند گرافیک و تصویر سازی مینابی در پاسخ به سوال اینکه تاکنون از سوی مسئولان حمایت شده اید سریع و قاطع پاسخ داد به هیچ وجه تاکنون حمایت نشده ام یک سال سرپرست انجمن تجسمی بودم و متوجه شدم که هیچ حمایتی از سوی مسئولان نیست.

 

آذریان با بیان اینکه شهرستان میناب علیرغم ظرفیت‌های بالای فرهنگی فاقد نگارخانه است ، تصریح کرد : ایجاد نگار خانه برای هنرمندان تجسمی در میناب ضروری است.

 

IMG-20151109-WA0109[1]

 

وی به دیگر مشکلات این رشته هنری اشاره کرد و اظهار کرد : آینده شغلی در این رشته نیست و سرکار رفتن با این رشته نسبت به سایر رشته های دیگر سخت تر است و در استخدامی ها اسم هنر را نمیتوان پیدا کرد و این رشته نیاز به سرمایه گذاری دارد که با این شرایط اقتصادی سرمایه ای نیست.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی