منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۱
شناسه خبر: 248753
گروه :خبر
13940909000473_PhotoA

میلیون‌ها عاشق حضرت امام حسین (علیه السلام) از ۶۰ کشور دنیا خود را به کربلا رسانده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مسیر «یا حسین» نجف به کربلا کماکان مملوء از صدها هزار زائر است که در راه حرم امام حسین (علیه السلام) هستند.

از بغداد نیز که یک روز با پای پیاده تا کربلا راه است، دسته‌های زائران به راه افتاده‌اند.

اربعین در عراق، روز پنجشنبه است.

به گزارش شبکه المنار، طبق گفته مقامات عراقی از 60 کشور برای شرکت در مراسم اربعین به عراق مردم به سوی کربلاء سرازیر شده‌اند.

وزارت کشور عراق نیز بیش از 35 هزار نیروی امنیتی را برای پوشش امنیتی این مراسم به خدمت گرفته است؛ همچنین هفت هزار هیأت خدمات‌رسانی برای ارائه غذا و ما یحتاج پزشکی و درمانی زائران مشفول به کار شده‌اند.

شبکه السومریه عراق نیز گزارش می‌دهد که میلیون‌ها زائری که به کربلا آمده‌اند و روزها پیاده روی کرده اند هیچ نشانه‌ای از گرسنگی یا تشنگی و ضعف ندارند. همچنین از امنیت کربلا کاملا مطمئن هستند.

بنا به این گزارش، راهپیمایی اربعین تجسم کامل ایثار و از خودگذشتگی و کرامت است. مشاهده کسانی که پای کوفته شده زائران را ماساژ می دهند یا می‌شویند و یا هر خدمتی که از دستشان براید دریغ نمی‌کنند در هیچ کشور دیگری مشاهده نمی‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان