منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 209316
گروه :خبر
13940517000572_PhotoA

رئیس جریان «ملی آزاد» اقدامات اخیر کابینه لبنان را تلاشی برای کودتا علیه نهادهای قانونی خواند و گفت: اگر حزب‌الله نبود، سرنوشت لبنانی‌ها مانند اهالی «نینوی»(عراق) می‌شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «میشل عون» نامزد جریان 8 مارس و رئیس حزب مسیحی «جریان ملی آزاد» لبنان به اقدام اخیر «سمیر مقبل» وزیر دفاع و نائب نخست وزیر لبنان در تمدید فرماندهی نهادهای امنیتی کشور به شدت اعتراض کرد.

به گزارش تلویزیون «المنار»، عون ظهر امروز پس از جلسه‌اش با مسئولان این جریان مسیحی با حضور در نشستی مطبوعاتی به تمدید دوره فرماندهی ارتش و نیروهای امنیتی توسط وزیر دفاع واکنش نشان داد و گفت: اقدامات دولت تلاشی برای کودتا علیه پارلمان، شورای قانون اساسی و ارتش است.

وی با اشاره به مواضع برخی رقبای سیاسی‌اش در جریان 14 مارس مبنی بر شکست میشل عون، گفت: من تاجر تا صنعتگر نیستم که بتوانند مرا شکست دهند.. این شبه مردان نمی‌فهمند که سرمایه‌ام هوادارانم هستم.. همین افراد هستند که خزانه کشور را به تاراج بردند.

رئیس فراکسیون «تغییر و اصلاح» پارلمان لبنان با تاکید بر لزوم تشکیل دادگاهی برای رسیدگی به جرائم فساد مالی در کشور، افزود:‌ بروند و قانون تشکیل دادگاه را تصویب کنند تا در آن صورت صیانت قضایی را از همه برداریم.

وی در ادامه ارتش لبنان را نهادی ملی خواند و به «جان قهوجی» فرمانده ارتش که چند روز گذشته حکم فرماندهی‌اش از سوی کابینه بر خلاف میل میشل عون تمدید شده، نسبت به قرار دادن نیروهای ارتش در مقابل معترضان مسیحی جریان ملی آزاد هشدار داد و افزود: وای بر تو ای جان چنانچه نیروهای ارتش را برای رویارویی با ما به خیابان‌ها بکشانید.

عون با اشاره به کوتاهی کابینه لبنان در حل بحران انباشتگی زباله‌ها، رقبای سیاسی‌اش را «دولت زباله‌ها و سنگ اندازی بر سر طرح‌های توسعه در لبنان» توصیف کرد و گفت: آنهایی که امروز از فساد سخن می‌گویند خود بزرگترین فاسد مالی هستند.

وی فرمانده ارتش را به سیاسی ساختن ارتش کشورش متهم کرد و تصریح کرد: قهوجی حق ندارد (امنیت) منطقه مرزی عرسال، طرابلس و دره «خالد» را ترک کند و به رویارویی با ما برخیزد.

وی با اشاره به دنباله روی جریان 14 مارس از برخی کشورهای خارجی گفت: آنها خائن هستند زیرا با خارج در ارتباط بوده و در راستای هدف قرار دادن گروه‌های آزادی خواه ملی فعالیت می‌کنند.

این نماینده برجسته پارلمان لبنان با اشاره به مخالفت‌های رقبای سیاسی‌اش با حزب الله، اظهار داشت: اگر حزب الله از مرزها دفاع نمی‌کرد اکنون سرنوشت لبنانی‌ها همانند مردم استان «نینوی» عراق می‌شد.

وی در پایان از عزم این جریان سیاسی برای اعتراض به سیاست‌های دولت خبر داد و گفت: همه اعضای جریان ملی آزاد را به حضور در اعتراضات خیابانی – به هنگامی که صدای زنگ بسیج عمومی به صدا در می‌آید – دعوت می‌کنم… همه لبنانی‌ها به بیان دیدگاه‌ها و برگزاری تظاهرات فرا خوانده شده‌اند. تظاهرات حقی است که قانون اساسی آن را تضمین می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است