منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
شناسه خبر: 218501
گروه :خبر
254185_PhotoA

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه میزان بیسوادی زنان به کمتر از ۸ درصد رسیده است، گفت: با احتساب جمعیت بالای ۵۰ سال، ۹ میلیون بیسواد و ۱۱ میلیون کم‌سواد در کشور وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی باقرزاده امروز در همایش نقش سوادآموزی و آموزش مداوم بزرگسالان در تحقق جوامع پایدار در خصوص فعالیت‌هایی که در حوزه سوادآموزی زنان انجام می‌شود، اظهار داشت: 85 درصد تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی را زنان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در حوزه آموزش سواد زنان، فعالیت‌های مختلفی انجام شده است و کتاب مخصوص زنان در حوزه سوادآموزی تهیه شده است.

باقرزاده با اشاره به توجه سازمان نهضت سوادآموزی به حوزه خانواده‌ها خاطر نشان کرد: طرح خواندن با خانواده که در خصوص سوادآموزی و تحکیم سواد است با محوریت خانواده‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح ویژه آموزش سواد به مادران با همکاری وزارت بهداشت دنبال می‌شود و یک میلیون و 300 هزار مادری که فرزند به دنیا می‌آورند تحت پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه فاصله درصد بیسوادی زنان و مردان کاهش یافته است، گفت: در گروه سنی 10 تا 49 سال میزان بیسوادی زنان به کمتر از 8 درصد رسیده است.

باقرزاده در خصوص برنامه‌ریزی که بین سال‌های 2015 تا 2030 در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: تمام جوانان، بزرگسالان، زنان و مردان باید به سوادآموزی و مهارت‌های زندگی دست یابند، در حالی که 757 میلیون بیسواد در جهان وجود دارد.

وی افزود:‌در ایران با لحاظ کردن جمعیت بی‌سواد بالای 50 سال حدود 9 میلیون نفر خودشان را بیسواد اعلام کردند، 11 میلیون کم‌سواد و 9 میلیون نفر هم در حد دوره راهنمایی درس خوانده‌اند که باید توجه ویژه‌ای به تحکیم سواد نیز داشت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی