منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۷
شناسه خبر: 210573
گروه :خبر
13930821000303_PhotoA

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا می‌گوید این نهاد آمریکایی سند پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ را تصویب نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجلس سنا از 60 رأی کافی برای رد کردن سند پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 برخوردار خواهد بود.

به گزارش هیل، سناتور «جان مک‌کین»، رئیس کمیته مسلح مجلس سنا روز سه‌شنبه علی‌رغم این ادعا گفت که جمع‌آوری 67 رأی لازم برای باطل کردن وتوی باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا دشواری‌های بیشتری خواهد داشت.

نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال رد «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» با استناد به قانونی پیشتر تصویب شده هستند. اوباما گفته در صورت رد این سند رأی کنگره را به موجب اختیارات خود وتو خواهد کرد.

مطابق قانون اساسی آمریکا، نمایندگان کنگره در صورتی که رئیس‌جمهور مصوبه‌ای را وتو کند می‌توانند با جمع‌آوری بیش از دو سوم آرا (۶۷ رأی) این حکم را باطل کنند.

انتظار می‌رود در صورت پیشامد چنین سناریویی تمامی ۵۴ نمابنده جمهوری‌خواه به وتوی حکم اوباما رأی دهند. جمهوری‌خواهان در صورتی که بتوانند ۱۳ نماینده حزب رقیب دموکرات را به اردوگاه خود بیاورند خواهند توانست سند برجام که در تیرماه سال جاری بین ایران و ۱+۵ منعقد شد را رد کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا برای اطمینان از حفظ سند برجام به رأی ۳۴ نماینده دموکرات نیاز دارد. تا کنون ۱۸ نماینده دموکرات حمایت خود را از برجام حمایت کرده‌اند و یکی از مهم‌ترین دموکرات‌ها یعنی «چاک شامر» هم مخالفت خود را با آن اعلام کرده است.

کاخ سفید و گروههای مخالف در حال انجام فعالیت‌های تبلیغاتی شدیدی برای پیروز شدن در این جدال که نتیجه آن ۱۷ ماه سپتامبر معلوم می‌شود، هستند.

مک‌کین از اظهارات روزهای گذشته اوباما انتقاد کرد و آن را اقدامی «غیراخلاقی» دانست.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان