منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
شناسه خبر: 247766
گروه :خبر

«جان‌مک‌کین» و «لیندسی گراهام» دو سناتور ارشد جمهوریخواه با انتقاد از مواضع دولت آمریکا در قبال داعش و سوریه، بر لزوم تشکیل نیرویی بین‌المللی و اعزام آنها به سوریه و عراق تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دو سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکایی و از مخالفان سرشناس دولت باراک اوباما در مصاحبه با یک رسانه درباره لزوم داعش و سوریه اظهارنظر کردند.

در ادامه انتقادات از مواضع دولت آمریکا در قبال داعش و سوریه از سوی مخالفان داخلی کاخ سفید، دو سناتور ارشد جمهوریخواه بر لزوم تغییر مواضع دولت باراک اوباما تاکید کردند.

«لیندسی گراهام» و «جان‌مک‌کین» در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس، انتقادات تندی علیه مواضع دولت آمریکا مطرح کردند.

گراهام با تاکید بر لزوم متعهد شدن آمریکا به اعزام پیاده‌نظام برای مقابله با داعش در سوریه و عراق تاکید کرد که باید نیروی بین‌المللی با حضور کشورهای عرب سنی و غربی ایجاد شود.

وی گفت که ۹۰ درصد این نیرو را کشورهای منطقه و سنی و ۱۰ درصد بقیه را کشورهای غربی از جمله آمریکا تشکیل دهند.

گراهام بر لزوم فشار برای کنار رفتن بشار اشد از قدرت هم تاکید و ادعا کرد که با تشکیل ارتشی شامل کشورهای عربی و غربی،‌ روسیه و ایران در حاشیه قرار خواهند گرفت.

جان‌مک‌کین در این مصاحبه مشترک با انتقاد از مواضع دولت باراک اوباما درباره تحولات منطقه خاورمیانه و به ویژه سوریه گفت که «جهان عرب» هیچ اعتمادی به رهبری آمریکا ندارد.

او در پاسخ به سوالی از اظهارنظر «دونالد ترامپ» درباره لزوم ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی خاص برای ضبط و ثبت اطلاعات مسلمانان انتقاد کرد و گفت که قطعا این موضوع مسلمانانی را که تنها در حال انجام عبدت هستند را علیه آمریکا خواهد کرد.

رقیب سابق اوباما در انتخابات ۲۰۰۸ ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی درباره سوریه هم گفت که باید یک معادله‌ای در سوریه ایجاد شود که بشار اسد هم جزئی از آن باشد اما او نباید حتی یک روز بیشتر از آنچه ضروری است در قدرت باشد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی