منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: 218851
گروه :خبر
13930821000303_PhotoA

سناتور ارشد آمریکایی روز سه‌شنبه گفت: واشنگتن از اینکه اسرائیل بمب اتم دارد، بسیار خرسند و خوشحال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جان مک‌کین سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی روز سه‌شنبه گفت آمریکا از اینکه اسرائیل به بمب اتم مجهز است، خرسند است.

وی که در نشستی به میزبانی اندیشکده بروکینگز صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوالی که موضع واشنگتن در قبال ایران و اسرائیل را زیر سوال می‌برد، گفت: «یکی کردن داشتن سلاح هسته‌ای توسط اسرائیل با داشتن سلاح هسته‌ای توسط ایران، صادقانه نیست.»

مک‌کین افزود: «اسرائیل هرگز “مرگ بر ایران” و “مرگ بر آمریکا” نگفته است. اسرائیل در احاطه کشورهایی است که به دنبال نابودی آن هستند.»

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا ادامه داد: «به همین خاطر است که ما از اینکه اسرائیل تسلیحات هسته‌ای دارد، خرسندیم و بسیار خوشحالیم.»

مک‌کین در این نشست بار دیگر مخالفت خود را با توافق هسته‌ای با ایران اعلام کرد و در عین حال گفت که این مسئله به یک موضوع حزبی در آمریکا بدل شده است. وی گفت: «من دانش‌آموز تاریخ هستم. این اولین بار در تاریخ است که یک توافق، بر اساس چنین صف‌بندی حزبی‌ای، به رأی گذاشته می‌شود.»

بر اساس قانون بازنگری توافق هسته‌ای در کنگره آمریکا، قانونگذاران این کشور باید تا 26 شهریور نظر خود را در مورد برجام اعلام کنند. در میان سناتورها، به جز 4 سناتور دموکرات که بر خلاف هم‌حزبی‌هایشان عمل کردند، تمام دموکرات‌ها به حمایت از توافق پرداختند و در مقابل تمام جمهوری‌خواهان با آن مخالفت کرده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان