منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۹
شناسه خبر: 305131
گروه :خبر
13940908001032_PhotoA

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: مکر دشمن همچنان پابرجاست و نباید به راحتی دروازه‌های ورود را برایشان باز بگذاریم و مشکلاتمان را باید با اتکا به خود حل کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نشست خبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور عصر امروز در دانشگاه امیرالمؤمنین برگزار شد.
در این نشست که با حضور اصحاب رسانه و با محوریت تشریح و بررسی نامگذاری سال 95با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی اظهار کرد: مقام معظم رهبری انتخاب شعار سال را براساس فلسفه و نیاز کشور انجام می‌دهند و کلمات و جمله‌ای را به کار می‌گیرند که کاملاً بیانگر این امر باشد و ایشان سیاست کلی نظام کشور را با این جمله هدایت می‌کنند.

وی ادامه داد: شعار سال با سیاست‌گذاری در سطح ملی و عمومی است و هم مسئولان و هم مردم را متوجه نیاز کشور می‌کند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با نیاز‌شناسی در کشور و مردم، شعاری را متناسب با آن انتخاب می‌کنند که مسلماً تحقق آن انتظارات مردم و کشور را برطرف خواهد کرد.

تقوی تصریح کرد: با در نظر گرفتن این پیام از سوی مقام معظم رهبری باید امکانات کشور را در این زمینه بسیج کرده و این اقدام از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران در بخش‌های مختلف مدنظر است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: تنها راه پیروزی در برابر تهاجمات در هر مقوله‌ای همچون تحریم‌ها مقاومت اقتصادی است، به طوری که باید در حوزه اقتصاد توانمند و بی‌نیاز شویم.

تقوی در ادامه افزود: هدف دشمن از پای درآوردن ما و ناتوانی در برآورده کردن نیازمان است تا با ایجاد وابستگی، خودباختگی را در ملت نهادینه کند.

وی عنوان کرد: باید در توانمندی‌هایمان به خودباوری برسیم، همانگونه که امام خمینی‌(ره) در انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس باور «ما می‌توانیم» را در مردممان به وجود آورد و به ثمر نشاند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تبیین کرد: ما در مباحث مختلف فرهنگی، اقتصادی و … خواستار تبادل و مبادله با دیگر کشور‌ها هستیم، اما با تهاجم مخالفیم؛ تهاجم اختیار را از ملت می‌گیرد و مخرب است.

تقوی با تأکید مجدد بر اهمیت شعار سال، چنین توضیح داد: این شعار براساس یک نیاز انتخاب شده است که روحیه خودباوری را در آحاد ملت تقویت، امکانات کشور را بسیج و وابستگی‌ها را کم کند؛ بنابراین با تحقق این شعار دشمن نا‌امید خواهد شد و بداند اگر همه راه‌ها را مسدود کند باز هم می‌توانیم با امکانات، استعداد‌ها و ذخایر انسانی و طبیعی کشور را اداره کنیم و بجنگیم.

وی با اشاره به مسئله برجام شرایط حاکم را مورد توجه قرار داد و گفت: عده‌ای بر این باور هستند که با رسیدن به برجام مسائل حل شده و آمریکا از توطئه‌گری‌های خود دست کشیده است، بنابراین مقام معظم رهبری با انتخاب هوشمندانه خود بر این هدف بوده‌اند که ابلاغ کنند، مکر دشمن همچنان پابرجاست و نباید به راحتی دروازه‌های ورود را برایشان باز بگذاریم و مشکلاتمان را باید با اتکا به خود حل کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست و تصور نشود با این نامگذاری هدف در تنگنا قرار دادن مردم است؛ منظور از اقتصاد مقاومتی فعال برخورد کردن در حوزه اقتصاد و روبه‌رو شدن با دشمن است.
تقوی در ادامه گفت: اقتصاد ریاضتی اقتصادی منفعل است، همانگونه که در اروپا هنگام گریبانگیر شدن با مشکلات اقتصادی، افزایش مالیات و کاهش حقوق و دستمزد را اعمال و زندگی را بر مردم مشقت‌آور کردند، در حالی که هدف ما از اقتصاد مقاومتی بهره‌وری بهینه از امکانات کشور است که یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی برشمرده می‌شود.

این مسئول با اشاره به تذکرات و توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسئولان، تصریح کرد: در اقتصاد ما به طور کلی بیماری‌ها و آسیب‌هایی وجود دارد که نتوانستیم آن‌ها را حل کنیم و از آن جمله وابستگی به درآمدهای نفتی و صرف کردن آن در هزینه‌های جاری کشور است که با تذکرات مقام معظم رهبری به مسئولان مربوطه متأسفانه حتی اساس فروش نفت، خام‌فروشی است و اقدام جدی صورت نگرفته است.

تقوی تشریح کرد: دولت‌ها در گذشته با هدف جلب رأی مردم، گرایش به صرف پول و اعتبارات در هزینه‌ها داشتند که آسیب‌های زیادی را در حوزه اقتصاد کشور متحمل شدیم و باید پاسخگوی کاستی‌ها و ناتوانی‌ها در بهبود و ارتقای اقتصاد کشور باشند.

وی در پایان دیگر اهداف سفر خود به استان خوزستان را تشکیل شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر و گزارش عملکرد برنامه‌های این ستاد‌ها و دیدار با ائمه جمعه شهرهای دزفول، اندیمشک، سردشت، لالی، مسجدسلیمان و ملاثانی عنوان کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان