منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
شناسه خبر: 359064
گروه :خبر
hormoz-ir_005-29

پیرغلامان و خادمان حسینی با بیان اینکه مکتب امام حسین(ع) یک دانشگاه است، اظهار کردند: اجتماع عظیمی که در پیاده روی اربعین هرساله شرکت می کند دشمن لرزان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رضا رضایی پیرغلام و خادم حسینی  از اصفهان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با بیان اینکه از 18سالگی تا کنون در عرصه مداحی فعالیت می کند، گفت:به مدت 50سال در عرصه مداحی و 35سال در عرصه  شاعری و مدیحه سرایی اهل بیت(ع) فعالیت می کنم و تلاش کردم که خود را وقف اهل بیت کنم و هیچگاه خود را به مادیات نفروشم.

این پیرغلام حسینی اظهار کرد: در خانواده مذهبی بزرگ شدم عامل بسیاری مهمی بود که من در این راه قدم گذاشتم و با مطالعه دوکتابی که متعلق به پدرم بود باعث شد بیشتر به این سمت کشیده شوم.

رضایی با بیان با قدم گذاشتن در این راه به اعتبارات و شخصیتم افزوده شد، تصریح کرد: سه جلد کتاب در مدح و منقبت امام حسین(ع) به چاپ سیده است و از اینکه توانستم عده ای را روشن دل کنم  و فکرشان را باز کردم نشان از این دارد که در زندگی آنها تاثیرگذار بوده ام.

وی با اشاره به درپیش رو بودن پیاده روی اربعین بیان کرد: با توجه به اینکه راه مکه بسته بود قطعا حضور مردم در پیاده روی اربعین بیشتر می شود و مردم به سوی کربلا روی می آوردند تا حرم امام حسین(ع) را زیارت کنند.

پیرغلام حسینی خاطرنشان کرد: جوانان باید کورکورانه فقط امام حسین(ع) ورد زبانشان شود بلکه بایستی ایشان را بیشتر بشناسند اگر توانستند ارباب ائمه را بشناسند موفق می شوند و در زندگی سعادتمند می شوند.

اجتماع عظیم پیاده روی اربعین دشمن لرزان است

محمدکاظم جباری، عضو کانون مداحان استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با بیان اینکه به مدت 60سال است که در عرصه مداحی فعالیت می کنم، گفت: با توجه به اینکه به مداحی علاقه داشتم و مدام مساجد و تکیه های شهر را دنبال می کردم از 10سالگی در تکیه یکی از بستگانم وارد عرصه مداحی شدم  و روز به روز موفقیتم در این عرصه بیشتر شد.

عضو کانون مداحان استان کرمانشاه با بیان اینکه خانواده ها نقش مهمی در هدایت فرزندان به سوی مداحی ایفا می کنند، اظهار کرد: خانواده من بیشتر افراد مشوق من در این عرصه بودند اما مادرم با توجه به اینکه بیشتر در مجالس روضه شرکت می کرد و دلش می خواسا پسرش در عرصه مداحی باشد نقش بیشتر و مهمتری  را در این زمینه ایفا کرد.

جباری بیان کرد: مکتب امام حسین(ع) یک دانشگاه است و کسی که دنباله رو ایشان باشد یک دانشجوی خوبی است و شاید به مرحله استادی در این دانشگاه برسد و بنده با قدم گذاشتن در این مسیر موفقیتهایی بسیاری را کسب کردم و هر چه از خدا خواستم آنرا بدست آوردم و حتی تعدادی از دوستان و بستگانم توسط صدای من در این مسیر قرار گرفتند.

وی یادآور شد:  در دوران کودکی یک شب که در حال مداحی بودم پیرمردی مه مسئول تکیه بود با عصا لنگان لنگان سمتم آمد و یک شال ترمه روی شانه من انداخت و از همان زمان تاکنون آن را نگه داشته ام که بهترین خاطره دوران مداحی ام است.

عضو کانون مداحان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پیاده روی اربعین چندین سال است که آغاز شده است، تصریح کرد: اجتماع عظیمی که در پیاده روی اربعین هرساله شرکت می کند دشمن لرزان است و دشمن را ازخود بیخود می کند و امسال نیز همچون سالهای گذشته مردم با شور و شوق فراوان حضور پیدا می کنند.

جباری ادامه داد: پیاده روی اربعین درسی ماندگار برای افرادی است که اعتقادات سستی دارند که با شرکت در راهپیمایی عظیم و باشکوهی که در کربلا صورت می گیرد باعث قوی تر شدن ایمان آنها می شود.

وی خاطرنشان کرد:شناخت امام حسین(ع) عشق می خواهد چون کسی می تواند در مکتب ایشان قدم بگذارد که عاشق باشد لذا جوانانی که عاشق امام حسین باشند قطعا در دانشگاه ایشان حضور پیدا می کنند و روز به روز بر علاقه آنها به سمت ایشان بیشتر می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند