منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
شناسه خبر: 282505
گروه :خبر
13941126000535_PhotoA
 

جسورانه‌ترین اقدام سیاسی-فرهنگی در دنیای عرب

«مَلِک الضّالین»؛ اولین ترانه مصری‌ علیه «آل سعود» +ویدئو

ترانه‌ و نماهنگی که با لهجه مصری در شبکه یوتیوب منتشر شده، اولین و جسورانه‌ترین نماهنگ و اقدام فرهنگی-سیاسی علیه آل سعود و عربستان در دنیای عرب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نماهنگ و ترانه‌ای با لهجه مصری در اینترنت منتشر شده که «آل سعود» را به دلیل «فروش سوریه به دشمنان» و «تخریب یمن» به باد انتقاد گرفته است.

این نماهنگ (ویدئوکلیپ) با نام «ملک الضالین» (پادشاه گمراهان) به همه کسانی تقدیم شده که یا شمشیر آل سعود جان آنان را گرفته یا زندان آل سعود یا اینکه آل سعود آنان را تکفیر کرده است.

این نماهنگ در نوع خود و در زیر سایه امپراتوری رسانه‌ای آل سعود در خاورمیانه، اولین اقدام فرهنگی-سیاسی تُند در جهان عرب علیه آل سعود است که با این جسارت و صراحت تولید شده است، چرا که با نشان دادن تصاویر سران فعلی عربستان آنان را مسبب مصیبت مردم عرب در سوریه و یمن و سایر نقاط منطقه معرفی می‌کند.

برخی سایت‌های یمنی نیز به دلیل رویکرد ضدسعودی این فیلم در خصوص جنگ یمن آن را بسیار بازنشر کرده و از آن استقبال کرده‌اند.

این نماهنگ به «دروازه صلح را باز کنید» نیز مشهور شده و اولین جمله از شعرش این است که دوازه صلح را باز کنید و این آدم‌های پست (یعنی آل سعود) را بیرون بیندازید.

بخشی از شعر نماهنگ:

شاه گمراهان

درهای صلح را باز کنید

و فرزند پست صفتان را طرد کنید

کسی که از (اسم) «خداوند» سوء استفاده کرده و جلوی گمراهان به نماز ایستاد

کشورهای ما را به جنگل تبدیل کردند

اسمش سلمان است یا تمیم [بن حمد، امیر قطر]

انسان نیست بلکه شیطانی رانده شده

عربیت را به شاهی و مُلک فانی فروخت

تا اینکه صد سال حکمرانی کند

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است