منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
شناسه خبر: 205933
گروه :خبر
13940506000534_PhotoA

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش وارد تهران شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش وارد تهران شد.

دیدار با رئیس  جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر امور خارجه جزو برنامه‌های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به تهران است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است در ضیافت ناهار کاری وزیر خارجه کشورمان نیز حضور یابد.

این اولین سفر موگرینی به ایران است.

کاترین اشتون مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا 17 اسفند ماه 1392 و بعد از حصول توافقنامه ژنو سفری دو روزه به تهران داشت. پیش از اشتون نیز خاویر سولانا به تهران سفر کرده بود.

موگرینی پیش از این اعلام کرده بود که برای حمایت از گام اولیه «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) به تهران سفر خواهد کرد.

از دیگر سو لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه نیز روز چهارشنبه هفتم مرداد ماه در تهران خواهد بود.

وزیر امور خارجه فرانسه روز سه‌شنبه هفته گذشته عنوان کرد که هفته آینده برای دیدار با مقامات ایرانی به تهران سفر می‌کند و در این سفر با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران دیدار خواهد کرد.

وی در گفت‌وگو با فرانس اینتر اظهار داشت: «من هفته آینده به ایران سفر خواهم کرد. محمدجواد ظریف همتای ایرانی من از من برای سفر به ایران دعوت کرده است. وی پیشتر نیز مرا به ایران دعوت کرده بود اما من نیامده بودم ولی اکنون همه شرایط برای این سفر مهیاست. من به تنهایی به عنوان مقام مسئولی سیاسی به تهران سفر خواهم کرد و هیچ هیأت اقتصادی اعم از رؤسای شرکت‌های فرانسوی در این سفر همراه من نخواهند بود، اما نمایندگان اتحادیه کارفرمایان فرانسوی (Medef) به نوبه خود در ماه سپتامبر به ایران سفر خواهند کرد.»

سفر فابیوس به ایران، نخستین سفر وزیر امور خارجه فرانسه به جمهوری اسلامی ایران از سال 2003 تاکنون است.

ایران و 1+5 بعد از 18 روز رایزنی فشرده در وین به جمع بندی در خصوص حل موضوع هسته‌ای ایران رسیدند.

سید عباس عراقچی معاون ظریف چهارشنبه هفته گذشته در نشستی خبر سفر لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه به تهران را تأیید کرد و گفت: بعد از توافق ژنو شاهد موجی از سفرهای وزرای خارجه اروپایی به ایران بودیم و این موج الان و بعد از توافق وین دوباره شروع شده و ظرف چند روز اخیر یک مقام آلمانی به ایران سفر کرد و قرار است خانم موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته آینده به ایران سفر کرد و سفر آقای فابیوس را نیز خواهیم داشت و سفرهای دیگری نیز در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: ما خواهان گسترش روابط اقتصادی با همه کشورها هستیم و طبیعی است که این کشورها بیایند و از فرصت‌ها استفاده کنند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز به منظور تشریح روند گفت‌وگوهای هسته‌ای اخیر در وین و رایزنی‌ با مقامات منطقه به کویت سفر کرد و قرار است از آنجا راهی دوحه شود و پس از آن نیز به عراق سفر خواهد کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی