منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۹
شناسه خبر: 304048
گروه :خبر
hormoz

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه هیات بزرگی از هفت کمیسیونر اتحادیه اروپا شنبه آینده (28 فروردین) به تهران سفر می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه هیات بزرگی از هفت کمیسیونر اتحادیه اروپا شنبه آینده (28 فروردین) به تهران سفر می کند.

به گزارش ایرنا، حسین جابری انصاری روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: سفر خانم موگرینی و هیات بزرگ همراه وی نشان دهنده محتوایی و جدی بودن این سفر است.

رییس دستگاه دیپلماسی همچنین با بیان این که نخست وزیر ایتالیا هم فردا به تهران می آید، اظهارداشت: در بهمن ماه گذشته سفر رییس جمهوری ایران به ایتالیا انجام شد که سفر موفقی در زمینه تبادل نظر و رایزنی در مسایل مختلف دوجانبه و حصول توافق ها و تفاهم های اولیه بین بخش خصوصی و دولتی دو کشور بود.

جابری انصاری ادامه داد: در سفر نخست وزیر ایتالیا به تهران مجموعه این رایزنی ها پیگیری خواهد شد و امیدواریم روابط دو کشور که در دوران سخت روابط نسبتا متمایزی بوده است در دوره جدید هرچه بیشتر گسترش یابد تا منافع دو کشور و دو ملت را تامین کند.

** عربستان سیاست خلاف حرکت عقربه های ساعت دنبال می کند

خبرنگاری سوال کرد: عربستان برای جلوگیری از افزایش صادرات نفت ایران دست به وضع تحریم های ثانویه علیه ایران زده و اعلام کرده است که نفتکش های خارجی که یکی از 3 بندر آخر محل بارگیریشان ایران است باید قبل از ورود به آب های عربستان از مقامات سعودی مجوز بگیرند در این مورد موضع وزارت امور خارجه ایران چیست؟

سخنگوی وزارت خارجه نیز گفت: اقدامات و مواضع این گونه عربستان سعودی که بالاتر از ظرفیت های اجرایی این کشور است ایستادگی در برابر اراده بین المللی و اجرای توافقاتی است که بین طرف های مختلف ایجاد شده است.

جابری انصاری یادآور شد: عربستان سعودی به دلیل این که منافع خود را در اجرا نکردن توافقات و تحولات در سطح منطقه و جهان دنبال می کند نه فقط در برابر ایران بلکه در برابر منافع طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی که منافع خودشان را در گسترش همکاری ها و تبادلات اقتصادی مابین ایران و کشورهای مختلف می بینند در حال موضع گیری است و اقداماتی را انجام می دهد.

وی ادامه داد: اما دوران این سیاست ها گذشته است و عربستان در حال رویارویی با بسیاری از کشورهای منطقه و جهان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: عربستان سیاستی را در مسیر خلاف عقربه های ساعت دنبال می کند و این سیاست ، سیاست عقیمی است که با موفقیت همراه نخواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است