منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۰
شناسه خبر: 205456
گروه :خبر
13940501000053_PhotoA

رئیس جمهور گفت: ما ملتی هستیم که در کمال قدرت قطعنامه را پذیرفتیم و در کمال عزت، صلح و پایان جنگ را قبول کردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روحانی امروز در جمع علما، ایثارگران، هنرمندان و برگزیدگان استان کردستان که در مجتمع امام خمینی (ره) سنندج برگزار شد، اظهار کرد: خرسندیم که در خدمت مردم مرزی کردستانیم، ما روزهایی را می‌گذرانیم که ملت ما آثار تلاش، ایثار و فداکاری خود را مشاهده می‌کند.

وی افزود: مردم ما در طول سال‌های بعد از انقلاب فشارها و سختی‌های فراوانی را در برابر توطئه اجانب تحمل کردند اما در عین حال در همه صحنه‌ها سرافراز پایان کار را رقم زدند.

وی با اشاره به استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و روی کار آمدن مجلس خبرگان رهبری و تدوین قانون اساسی به عنوان پیروزی‌های ایران اسلامی بیان کرد: تدوین قانون اساسی یاسی برای دشمنان انقلاب بود که تلاش می‌کردند انقلاب استقرار پیدا نکند.

رئیس جمهور افزود: دفن شهدای شیعه و سنی در مزار شهدا علامت زیبایی است برای کسانی‌ که در راستای تفرقه شیعه و سنی تلاش می‌کنند.

روحانی یادآور شد: امروز شما می‌بینید که چه مشکلاتی در منطقه ما وجود دارد و این امنیت و ثبات در کشور ایران نعمت بزرگ الهی برای ما محسوب می‌شود که باید قدردان آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه سخنان نماینده ولی فقیه و امام جمعه سنندج در این مراسم نمود وحدت و اتحاد برادران شیعه و سنی بود، گفت: مگر می‌شود تصور جدایی و تفرقه و اختلاف را کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه شیعه و سنی یک هدف واحد را دنبال می‌کند، افزود: همه ما یک هدف واحد را دنبال می‌کنیم و صراط مستقیمی که پیش روی ماست قرآن مجید، وحی الهی، کلام پیامبر اسلام، پیروان پیامبر و همچنین اهل بیت عصمت و طهارت است  که در استان کردستان و بین مردم شافعی مذهب آن را مشاهده می‌کنیم.

وی بیان کرد: هیچ مسلمانی نیست که به امام حسن و امام حسین(ع) عشق نورزد اینان سرور جوانان اهل بهشتند و هیچ کس در شان و مقام مولای ما تردیدی ندارد.

روحانی هدایت مسلمانان را هدایتی قرآنی برشمرد و گفت: باید بدانیم که همه ما در کشور یک هدف بلند و واحد داریم و آن توسعه ایران از لحاظ مادی و معنوی است..

رئیس جمهوی با اشاره به اینکه کشور ایران به دنبال فتح هیچ سرزمینی نیست، اظهار داشت: استراتژی نظام جمهوری اسلامی یک استراتژی دفاعی بازدارنده است و تهاجمی نیست.

وی تاکید کرد: کشور ایران به دنبال فتح قلوب و ایجاد فضای صمیمیت و برادری در میان مردم منطقه است.

روحانی با بیان اینکه ایران به دنبال آن برداشته شدن تحریم‌های ظالمانه است، افزود: فناوری هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است و خوشبختانه با اذعان قدر‌ت‌های سیاسی به این حق رسیدیم.

وی خاطرنشان کرد: شناخت و اذعان این حق مسلم از سوی ابرقدرت‌های جهانی بسیار مهم بود که در مذاکرات هسته‌ای نیز با همین دیدگاه پیشرفت کردیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه این هدف مهم در مذاکرات ژنو جامه عمل پوشانده شده است، گفت: نخستین اثر این مهم را در قطعنامه سازمان ملل مشاهده کردیم

وی اظهار داشت: موفقیت در توافق هسته‌ای نتیجه وحدت، یکپارچگی دولت، ملت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه تحت لوای رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

رئیس جمهوربا اشاره به اینکه بخش بزرگی از موفقیت کسب شده است، افزود: بخش دیگری برای حرکت و ادامه مسیر پیش روی ماست که باید با وحدت و یکپارچگی توسعه کشور را شتاب بخشیم.

روحانی با بیان اینکه مشکلات استان‌های کشور تقریبا مشابه است، گفت: البته برخی تفاوت‌ها متناسب با وضعیت استان‌ها نیز وجود دارد که تلاش دولت رفع آنهاست.

وی اشتغال را مهم‌ترین مشکل جوانان ذکر کرد و بیان کرد: امروزه بیش از 4 میلیون جوان و دانشجوی جویای کار در کشور وجود دارد که باید فضای کار واشتغال برای آنها فراهم شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه فضای کشور باید فضای تولید باشد، گفت: زمینه فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، تجارت،خدمات و سایر بخش‌ها باید فراهم شود.

وی بر ضرورت افزایش صادرات غیرنفتی و توجه به تولید تاکید کرد و افزود: کردستان باید به یکی از مراکز مهم صادراتی به کشورهای مجاور تبدیل شود.

روحانی خواستار حمایت اقشار مختلف از توسعه کشور و فراهم‌سازی زمینه کار و اشتغال شد و بیان کرد: در وضعیت موجود اگر در ارتباط با کشورهای دیگر حساب شده عمل کنیم می‌توانیم شاهد ایرانی آبادتر و و به‌تبع آن کردستانی سرافراز‌تر باشیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند