منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۲
شناسه خبر: 191016
گروه :خبر

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو بر این باور است که درخواست از ایران برای دسترسی به تاسیسات نظامی این کشور، غیرقانونی است. وی در عین حال افزود: مقررات دسترسی منحصربه‌فرد و صرفا برای حصول اعتماد درباره صلح‌آمیزبودن برنامه هسته‌ای ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت ابعاد فنی مذاکرات هسته‌ای ایران که هنوز حل نشده قابل حل است اما حل آنها نیازمند راه‌حل سیاسی است.

وی گفت همه موانع حل‌نشدنی یک ماه پیش رفع شد و مسایل باقی‌مانده از نظر فنی دچار پیچیدگی است و باید از طریق سیاسی حل شود.”

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: تهیه متن توافق هسته ای نهایی میان پنج به علاوه یک و ایران، به طور قابل ملاحظه ای درحال تکمیل است و بخشهای مورد اختلاف کمتر شده است.

ریابکوف گفت مسکو معتقد است درخواست دسترسی به همه تاسیسات نظامی غیرقانونی است.

وی گفت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌تواند دسترسی تنظیم‌شده داشته باشد اما نباید این مساله تبدیل به سنتی در روابط بین‌الملل شود.

وی افزود مقررات دسترسی منحصربه‌فرد و صرفا برای حصول اعتماد درباره صلح‌آمیزبودن برنامه هسته‌ای ایران است.

وی گفت: شماری از تاسیسات موجود در ایران ارتباطی با مساله هسته‌ای ندارد و سایر تاسیسات اگر مشکوک باشند می‌تواند به عنوان مولفه‌ای از طرح تازه‌ای برای بازدید از ایران تلقی شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان