منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
شناسه خبر: 220976
گروه :خبر
13940625000179_PhotoA

عدم نظارت کافی بر مواد غذایی مصرفی مردم سبب شده تا این روزها موش و عقرب هم در سبد غذایی مردم جایی برای خود باز کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، این روزها تا دلتان بخواهد شایعه درباره آلوده بودن انواع و اقسام مواد غذایی در فضای مجازی رواج پیدا کرده است. این پیام‌های هولناک در شبکه‌ های اجتماعی، به حدی زیاد شده است که اگر بنا را بر دروغ بودن این پیام‌ها نگذاریم، در آن صورت باید نتیجه بگیریم که همه خوراکی‌های موجود در بازار ایران، آلوده است و در این شرایط اصلا بهتر است هیچ ماده غذایی نخوریم.

پرتقال‌های حاوی ایدز، دلسترهای کورکننده، نوشابه‌های فلج‌کننده و خرماهای داعشی تنها گوشه‌ای از شایعات درباره ناسالم بودن مواد غذایی است که این شایعات بارها از سوی مسئولین بهداشت تکذیب شده اند؛ با این وجود در ماه های اخیر در سایه غفلت مسئولین بهداشت مشاهده سوسک، عقرب، موش و مارمولک در مواد غذایی مصرفی مردم باعث شده که مردم بنا را بر راست بودن این شایعات بگذارند و نگران این مشکلات بهداشتی در کشور شوند.

مشاهده سوسک در کیک سیمرغ در زاهدان

نان سنگگ با طعم مارمولک در زاهدان

نان سنگک با طعم سوسک

 

نان سنگگ با طعم سوسک در کیش این عکس ها تنها نمونه کوچکی از وجود حشرات در مواد غذایی مصرفی مردم است؛ جستجویی در اینترنت کافی ست تا انواع خوراکی ها با طعم های مختلف حشرات که در شهر های مختلف کشور سرو می شود را مشاهده کنید.

با این وجود از اخبار منتشر شده در سایت های خبری و رسانه ها و عدم پیگیری مسئولین بهداشتی پس از انتشار این اخبار که بگذریم این روز ها مشاهده تصاویری از کیک نیکان با طعم عقرب و پفک چاکلز با طعم موش تعجب و نگرانی مردم کشور را دو چندان کرده است، چرا که بازگشایی مدارس مصرف این خوراکی ها را بین کودکان و نوجوانان افزایش می دهد و قطعا خوردن این حشرات باعث ایجاد مسمومیت خواهد شد لذا می طلبد مسئولین نظارت بیشتری بر مواد غذایی مصرفی مردم داشته باشند.

کیک نیکان با طعم عقرب

نظارت بر مواد غذایی کم شده است

در تماسی که خبرنگار بهداشت و سلامت عصر هامون با حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی داشت، وی ضمن ابراز بی اطلاعی از اخبار منتشر شده در سایت ها گفت: متاسفانه کمبود نیروی انسانی در واحد های بهداشتی سبب شده تا نظارت روی مواد غذایی کم شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه دولت مجوز برای استخدام نیرو نمی دهد، افزود: تعداد مسئولین و پرسنل وزارت بهداشت و درمان و غذا و دارو همان تعداد قبل از انقلاب است و با توجه به گستردگی و افزایش جمعیت در کشور بر تعداد این پرسنل اضافه نشده است.

مردم در صورت مشاهده حشرات به سازمان غذا و دارو اطلاع دهند

شهریاری تصریح کرد: قطعا وزارت بهداشت و درمان در خصوص سلامت مواد غذایی وظیفه پیگیری دارد و در صورت محرز شدن متخلفین به دادگاه ارجاء و پرونده شان تعلیق و یا کارخانه تعطیل می شود.

وی در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده چنین مواردی سریعا موضوع را به سازمان غذا و دارو شهرستان خود گزارش تا کمیسیون بهداشت در این خصوص از مسئولین وزارت بهداشت و درمان پیگیری نماید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است