منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
شناسه خبر: 300476
گروه :خبر
697130

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: دنیای آینده، دنیای گفتگو است اما اینکه دنیای موشک نیست این سخن قابل نقداست ، در اصل دنیای کنونی و دنیای آینده مستکبران را قدرت آنان است که رقم میزند ،مستکبران اهل فرهنگ نیستند و ما با دنیایی طرف هستیم که سران استکبار جز زور نمی شناسند ، جز قدرت نمی شناسند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ آیت الله سید احمد خاتمی درخصوص فرمایشات رهبرمعظم انقلاب و موضوعات مطرح شده پیرامون قدرت موشکی کشورمان گفت : حقیقت آن است که قرآن کریم می فرماید :ما پیامبرانمان را با دلایل روشن و نیزبه وسیله کتاب و میزان (عدالت) فرستادیم تا گفتمان جامعه گفتمان عدالت گردد.

وی افزود: همچنین در قرآن آمده است :”همراه با انبیا (حدید) که نماد قدرت است فرستادیم ” زیرا آهن نماد قدرت است ، یعنی آنکه دعوت همه انبیا همراه با قدرت هم بوده است یعنی کتاب بوده،میزان بوده قدرت هم بوده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: در روایتی نیز از نبی اکرم آمده است( الخیرکلهو فی السیف) سیف (شمشیر)نماد قدرت است.

نماینده مردم استان کرمان درمجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه فوق بیان کرد :از این آیه شریفه چنین استفاده می شود که انبیا هم همراه با فرهنگ متعالی قدرت داشته اند قدرتی که در مقابل دشمنان بایستد و از این رهگذر می گویم این سخن که برخی می گویند دنیای فردا دنیای گفتگو است نه دنیای موشک قابل نقد است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد:دنیای آینده، دنیای گفتگو است اما اینکه دنیای موشک نیست این سخن قابل نقداست ، در اصل دنیای کنونی و دنیای آینده مستکبران را قدرت آنان است که رقم میزند ،مستکبران اهل فرهنگ نیستند و ما با دنیایی طرف هستیم که سران استکبار جز زور نمی شناسند ، جز قدرت نمی شناسند.

آیت الله خاتمی گفت:با توجه به وضعیت کنونی جهان آن چیزی که مستکبران را سر جای خود می نشاند قدرت است و بر این اساس سخن درست این است “دنیای دیروز، دنیای امروز و دنیای فردا را فرهنگ و قدرت رقم زده و میزند “.

وی افزود : گفتمان دفاعی نظام ما گفتمان بازدارندگی است ،همراهی مردم و همین مانورهای موشکی و همین قدرت نظامی ما بوده است که در طول ۳۷ سال گذشته از انقلاب ما محافظت کرده و بازدارنده بوده است .

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان تاکید کرد:ما مهاجم به هیچ کشوری نبوده ایم ، نیستیم و نخواهیم بود اما جواب مهاجمان را به صورت دندان شکن می دهیم و این با همین قدرت نظامی میسر می گردد ، قدرت نظامی که نمایش آن هم بازدارنده است ، مانور آن هم بازدارنده است بنابراین بایستی از عزیزانی که در این عرصه تلاش می کنند تا قدرت جمهوری اسلامی ایران را به رخ دنیا بکشند تقویت شوند نه اینکه آنان را تضعیف نمود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند