منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
شناسه خبر: 224136
گروه :خبر
IMG-20150926-WA0051 (1)

مسئول انجمن موسیقی شهرستان میناب با بیان اینکه موسیقی هرمزگان بیمار است گفت: باید به نماد فرهنگ و تمدن جنوب با اولویت نگاه کرد ، چرا که موسیقی قلب شنوندگان را تسخیر می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، عبدالرضا سهرابی مسئول انجمن موسیقی شهرستان میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد: کار موسیقی رو از گروه های سرود مدارس شروع کردم و در همان سال ها به گروه های موسیقی و تئاتر وابسته به اداره ارشاد پیوستم.

 
وی بیان کرد : در حال حاضر به همراه گروه موسیقی “آنامیس” مشغول آماده سازی مجموعه ای از موسیقی جهت ضبط و نشر هستیم و بدلیل حساسیت و سخت گیری هایی که روی کار داریم برخی آثار نیاز به پژوهش بیشتری دارند و نمیشود به راحتی از کنارآن گذشت و امیدواریم بتوانیم بزودی آن را عرضه کنیم.

 
سهرابی افزود :موسیقی هرمزگان سالهاست که ییمار است و کسی به عیادتش نمی آیدبیماری که نمرده و منتظر بهبودی است و موسیقی هرمزگان جادو و نوازندگان آن جادوگرند و به راحتی میتوانند قلب و جان هر شنونده ای را تسخیر کنند.

 

 

مسئول انجمن موسیقی شهرستان میناب با بیان اینکه ما از مسئولین توقع شق القمر نداریم فقط به ما اعتماد داشته باشند و بدانند که بعد از این همه سال و این همه آزمون و خطا به آن بلوغ رسیده ایم که موسیقی خوب و فاخر را بشناسیم و انتظار داریم فضا را برای کار و فعالیت مهیا کنند ،افزود: هرمزگان را در کشور به عنوان قطب موسیقی می دانند و گذشته ای که از موسیقی این استان بجا مانده خود گواهی بر ادعای موسیقی این هنرمندان استان است .

 
وی ابراز کرد: ما هیچ موسیقی بد و یا هنر بدی رو نداریم اما بعضی از موسیقی ها فاخر و ارزشی اند و باید قدر آنها را بیشتر بدانیم و نو آوری و خلاقیت و تلفیق خوب است اما نباید رسالت مان که همان رسانیدن موسیقی اصیل و سنتی هرمزگان که نسل به نسل گشته و به ما منتقل شده بدون هیچ دست کاری و تحریفی به نسل بعدی بسپاریم.

 

 

سهرابی با اشاره به مشکلات این عرصه هنری ادغان کرد: تمرکز موسیقی هرمزگان فقط در بندرعباس و هیچ شهری از لحاظ آموزش و آموزشگاه های موسیقی و اجرای کنسرت و امکانات انجمن موسیقی که در همه شهر های استان به جز بندرعباس در حد صفر است و نبود کتاب و یا منابع خوب از دیگر مشکلات است.

 

 

مسئول انجمن موسیقی شهرستان میناب با اشاره به وضعیت موسیقی شهرستان میناب گفت : قریب به 6 سال فقط اسما به عنوان مسئول انجمن موسیقی میناب هستم موسیقی این شهرستان یکی از از ارکان اصلی موسیقی هرمزگان بوده است ولی به دلیل عدم نگاه خردمندانه و هنرمندانه به این رشته هنری از سوی مسئولین شهرستان و به ویژه از سوی آنان که خود را صاحب منصبان فرهنگی و هنری این شهر می دانند چندین سال است که هیچ اتفاق موسیقی ای در این زادگاه موسیقی جنوب نیفتاده است .

 

 

سهرابی با بیان اینکه در همه این سال ها فقط برنامه های پیشنهادی از سوی انجمن و هنرمندان موسیقی به حضور حضرات ارسال میشد و فقط در ویترین اداره فرهنگ و ارشاد می ماند و هیچ عملی صورت نمیگرفت ،تصریح کرد: جشنواره موسیقی تک نواری و تک آوایی (کوکوکو) پنجمین سالگرد برگزار نشده اش را گرامی داشت، و تنها اتفاق موسیقی این شهر که آن هم با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوجود آمد بزرگداشتی محقر در خصوص از دست دادن بزرگ موسیقی ایران استاد مارگیری بود و این کارنامه چند ساله اداره فرهنگ و ارشاد میناب در حوزه موسیقی بود.

 

 

وی در پایان خاطر نشان کرد : امید به مقصد رسیدن این کشتی را که سال ها است که در این دریای پرتلاتم در حرکت است و هیچ گاه لنگر نینداخته را دارم و امیدوارم که مسئولین این هنرمندان را یاری کنند تا این کشتی را به مقصد برسانند.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر