منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 267022
گروه :خبر
13940918000688_PhotoA
 

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خبر داد

موج جدید آنفلوآنزا در کشور/ آماده باش گروه‌های بهداشتی

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه طی 2 هفته آینده همه‌گیری بیماری آنفلوآنزا در اکثر مناطق کشور فروکش می‌کند، گفت: احتمال ایجاد موج جدید این بیماری وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد مهدی گویا اظهارداشت: در اکثر استان‌هایی که در ابتدای همه‌گیری بیماری آنفلوآنزا درگیر بیماری شده بودند اکنون موارد به حداقل ممکن رسیده است اما در برخی از استان‌های  کشور ازجمله زنجان، تهران، فارس و خراسان رضوی هنوز بیماری فعال است.

وی گفت: اطلاعات دقیقی که تاکنون جمع‌آوری‌شده نشان می‌دهد اکثر موارد شدید و بستری‌شده آنفلوآنزا مربوط به 2 گروه سنی 25 تا 44 سال و بالای 65 سال بوده‌اند و خوشبختانه موارد ابتلا در گروه‌های سنی پایین‌تر به‌خصوص دانش آموزان مقطع دبستان و راهنمایی بسیار کمتر از سایر گروه‌های سنی بوده است.

وی بابیان اینکه انتظار می‌رود در طی همه‌گیری آنفلوانزا یکی از گروه‌هایی که بیشتر مبتلا شوند دانش آموزان مدارس باشند، ولی چنین اتفاقی نیفتاده است گفت: این نشان می‌دهد که اقدامات پیشگیرانه به‌خصوص رعایت نکات بهداشت فردی و توصیه‌هایی که از طریق آموزش‌ و پرورش و به‌خصوص آموزگاران و اولیای مدارس به دانش آموزان اعلام‌شده بسیار مؤثر واقع‌شده است و خوشبختانه دانش آموزان و اولیای آن‌ها نیز به توصیه‌های بهداشتی بسیار خوب عمل کرده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: انتظار می‌رود ظرف 2 هفته آینده این نوع همه‌گیری در اکثر مناطق کشور فروکش کند و موارد بستری نیز کاهش یابد.

گویا با اشاره به برخی از پرسش‌های مردم مبنی بر موج‌های بعدی آنفلوآنزا گفت: اظهارنظر در این مورد فقط بر اساس پیش‌بینی و احتمالات بوده و هیچ‌چیز قطعی نیست و ممکن است موج دیگری هم در پیش نباشد اما برفرض آنکه موج دیگری هم رخ دهد ،سبک‌تر از موج اول بوده،  تعداد مبتلایان کمتر خواهد شد و موارد شدید بیماری نیز کمتر خواهد بود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر درعین‌حال خاطرنشان کرد: ما کماکان وضعیت آماده‌باش خود را در مواجهه با همه‌گیری حفظ کرده و گروه‌های بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در آماده‌باش کامل به سر می‌برند و امکانات لازم را برای تشخیص بستری و درمان بیماران در اختیار دارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد