منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۴
شناسه خبر: 356095
گروه :خبر
%d8%a8%db%8c-%d8%ad%d8%ac%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d9%82%d8%b4%d9%85

شهرستان بندرعباس و جزیره قشم به دلیل منطقه ویژه اقتصادی و تبادلات تجاری شاهد حضور چشم گیر مهمانان و گردشگرانی می باشد که گسترش بدحجابی در سواحل موجب خانه نشینی و محرومیت ساحل نشینان از دریا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛استان جنوبی هرمزگان به دلیل قرار گرفتن در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس وموقعیت منحصر به فرد اقتصادی در طول سال میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط میهن می باشد وجود آثار تاریخی و مناطق آزاد اقتصادی در این استان ساحل همه ساله آمار قابل ملاحضه ای از گردشگران و تجار خارجی را شاهد است.

شهرستان بندرعباس و جزیره قشم به دلیل منطقه ویژه اقتصادی و تبادلات تجاری شاهد حضور چشم گیر مهمانان و گردشگرانی می باشد که علاوه بر نقش بسزای آنان در فعالیت های اقتصادی تاثیر گسترده ای نیز در انتقال فرهنگ و سنن دارند.

هرمزگان که دارای بیشینه تاریخی و اسلامی بالایی است نمونه بارز یک استان با پوشش سنتی و اسلامی می باشددر حالی که در اکثر نقاط کشور استفاده از لباس های سنتی و محلی کمرنگ شده اما در هرمزگان پوشش محلی با قوت گذشته خودنمایی می کند  به نحوی که بسیاری از مهمانان این استان لباس های محلی را به عنوان سوغات خریداری می کنند.

مردم خطه جنوب و استان هرمزگان که به خون گرمی و مهمان نوازی شهره می باشند در سال های اخیر با معضل فرهنگی روبرو هستند که به شکلی آزار دهنده در میان تمام اقشار جامعه یکسان است؛ وضعیت بد حجاب در بین بانوان و  آقایان که به هیچ وجه هیچ سنخیتی با جامعه و فرهنگ اسلامی ندارد موجب نگرانی هرمزگانی ها از طبعات منفی آن در جامعه شده است.

شنای مختلط در مردان و زنان برخی از سواحل استان  صحنه خوبی برای استان نیست همچنین وضعیت بدحجابی در سواحل به کشف حجاب نیز رسیده است.

صفحه های مختلف شبکه های اجتماعی پر از عکس ها و سلفی هایی شده که مبلغ بدحجابی در سواحل می باشد.

این ناهنجاری اجتماعی در سواحل قشم و هرمز نیز پررنگ تر خودنمایی می کند که موجب خانه نشینی بومیان جزیره و محرومیت ساحل نشینان از دریا شده است.

تا کنون گزارش های مختلفی از بدحجابی و این ناهنجاری فرهنگی در رسانه ها منتشر شده است که حکایت از وضعیت سواحل و جزایر هرمزگان دارد.

تمسخرکردن حجاب اسلامی توسط گردشگران لهستانی در قشم و جزیره هنگام نمونه بارزی است که چند پیش بمب رسانه ای شد و واکنش های مختلفی را بهمراه داشت.

معضل بدججابی در سواحل استان مختص به گردشگران داخلی نیس بلکه اجرای طرح چنج ویزا در مناطق آزاد هرمزگان که با هدف جذب گردشگر خارجی و رونق صنعت توریسم در سواحل به اجرا در آمده با خلاهای فرهنگی مواجهه است که نادیده گرفته شدن بحث حجاب اسلامی مهمترین مشکل این امر است که نیاز توجه بیشترمتولیان امر دارد.

تذکر و امر به معروف باید به فرهنگ تبدیل شود

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت:حجاب حکم یک انسان نیست که برای حفظ منافع شخصی و خطاها در آن لحاظ شود بلکه حکم خداوند است که راعیت آن به صلاح یک جامعه می باشد.

وی با اشاره به دوران کشف حجاب رضاه شاه و نابودی حجاب در ترکیه اظهار کرد:استکبار درصددنابودی معیار ها و آرمان های اسلام در جوامع مختلف است که در کشور ما با مقاومت علما و مردم دیندار به ثمر نرسیده است.

نعیم آبادی افزود: قدمت حجاب در ایران به قبل از ورود اسلام است که در قالب حجاب ایران وجود داشته و مسلمانان ایرانی چادر را به عنوان حجاب برگزیدند.

وی با بیان اینکه بدحجابی خواست دشمن است، تاکید کرد:حکم الهی قابل خدشه نیست و اجرای این امر به نفع تمامی انسان هاست لذا کسانی که به این امر الهی توجه نمی کنند به عمق این فریضه الهی نمی اندیشند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید بر تذکر لسانی تصریح کرد:اگر در شهر ما چندین بار به افراد بدحجاب تذکر داده شود نهی از منکر به فرهنگ تبدیل می شود.

وی تذکر و نهی از منکر را وظیفه دینی دانست و گفت:مردم و مسئولان استان با افزایش اقدامات فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه رونق دهند تا از عواقب سوء این معضلات اجتماعی پیشگیری شود.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است