منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
شناسه خبر: 331663
گروه :خبر
hormoz
 

در شب‌های ماه مبارک رمضان؛

موج بی‌حجابی و شنای مختلط در سواحل بوشهر+عکس

در بسیاری از قسمت های ساحل شاهد شناهای مختلط هستیم که بعد از استفاده از آب دریا به دلیل خیس بودن لباس های خواهران، این لباس ها کاملا حالت ساپورت به خود می‌گیرد و باعث معضلاتی برای جامعه می‌شود و در برخی موارد نیز برادران بدون توجه به لباس شنا با وضعیتی تأسف‌بار در کنار ساحل قدم می‌زنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ شهر بوشهر به لحاظ مجاورت آن با خلیج‌فارس و موقعیت آب و هوایی مردم در فصل‌های بسیاری از سال برای آب‌درمانی و در بسیاری موارد برای رفع اوقات فراغت از شنا در آب دریا استفاده می‌کنند.

در بسیاری از نقاط سواحل مردم بدون توجه به موقعیت مکانی و زمانی خود را برای شنا در آب دریا آماده می‌کنند، این در حالی است که بسیاری از مردم با پوشش‌هایی در آب دریا حاضر می‌شوند که به‌دوراز شأن یک شهروند اسلامی و ورزشکار بوشهری است.

با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان  و گرمای هوا قرار داریم بسیاری از شهروندان بوشهری به‌صورت خانوادگی با گروهای دوستان برای آب‌درمانی به سمت سواحل حرکت می کنند.

این در حالی است که در بسیاری از قسمت های ساحل شاهد شناهای مختلط هستیم که بعد از استفاده از آب دریا به دلیل خیس بودن لباس های خواهران، این لباس ها کاملا حالت ساپورت به خود می‌گیرد و باعث معضلاتی برای جامعه می‌شود و در برخی موارد نیز برادران بدون توجه به لباس شنا با وضعیتی تأسف‌بار در کنار ساحل قدم می‌زنند که این امر باعث شده است تا در بسیاری از اوقات درگیری‌های لفظی بین خانواده و جوانان رخ دهد.

حکایت یک شهروند در هنگام استفاده از آب دریا

بهرام بوشهری نسب یکی از شهروندان بوشهری حکایتی از یک‌شب استفاده از آب دریا را در گفت‌وگو با سپاس مطرح کرد و گفت: دریکی از شب‌های ماه مبارک رمضان بعد از صرف افطاری به همراه بچه خردسالم برای شنا به سواحل بوشهر رفتیم  که در آن شب سواحل بسیار شلوغ بود.

بوشهری نسب اظهار کرد: بعد از پوشیدن لباس شنا شروع به شنا کردن در دریا کردیم که ناگهان در  حاشیه ساحل صدایی بلند شد و بسیاری از مردم به سمت این صدا حرکت کردند و این‌یک صدایی تبدیل به چندصدایی شد و شدت برخوردها بالا رفت.

این شهروند افزود: من هم مثل همه مردم به سمت این صدا رفتم و دیدم یک پسر جوان و یک دختر جوان باهم جدال دارند و حرف‌های غیراخلاقی ردوبدل می‌کردند و مردم نیز برخی پسر و برخی دختر را مقصر می‌دانستند و برخی هم قصد داشتند به این اتفاق پایان دهند.

بوشهری نسب اظهار کرد: بعد از لحظاتی همه مردم متفرق شدند و دختر  به سمت بیرون از دریا رفت و پسر هم به شنا کردن مشغول شد، اما این اتفاق همین‌جا با یک عذر خوایی تمام نشد و بعد از لحظاتی چند پسر به حمایت از دختر آمدند و با این جوانان شروع به بحث کردن کردند و درگیری همین‌جا آغاز شد.

وی بیان کرد: باواسطه گری مردم ریش‌سفیدی برخی از افراد مسن در ساحل این جدال‌های خشونت‌آمیز پایان یافت و باعث شد بسیاری از شهروندان آب‌درمانی خود را رها کرده و بسیاری هم که قصد استفاده از دریا داشتند را منصرف از شنا در دریا کند.

این شهروند بوشهری خطاب به مسئولین عنوان کرد: مسئولین فرهنگی استان بوشهر باید تدبیری برای استفاده مردم از آب دریا داشته باشند تا این‌گونه موارد در بین مردم شاهد نباشیم و یا اتفاقاتی رخ دهد که جبران‌ناپذیر باشد.

وی با ارائه پیشنهاد به مسئولین گفت: مسئولین شهری و فرهنگی باید برای حجاب چاره‌ای بی اندیشند و کمپ‌های بانوان در قسمت‌های سواحل ایجاد کنند و شنا کردن خواهران در هر جای ساحل را ممنوع کنند و شنا کردن پسران نیز کنترل شود و در صورت مشاهده با فرد برخورد جدی شود تا هنگام استفاده از آب دریا از لباس شنا استفاده کند نه لباس‌های غیراخلاقی.

مقابله جدی  با بدحجابی و در استان بوشهر

سردار حیدر عباس زاده در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای مقابله جدی با بد پوششی و بدحجابی اقدامات خوبی در استان بوشهر صورت گرفته است و طرح‌های خوبی را در این زمینه اجرا می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۶۴ هزار تذکر به افراد بد پوشش و بدحجاب داده‌شده است، اضافه کرد: در این مدت بیش از هزار و ۲۶۲ نفر نیز به مقر پلیس امنیت اخلاقی فراخوانده شدند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشترین موارد تذکر اخلاقی در شهرهای بوشهر، برازجان و گناوه بوده است، بیان کرد: بیش از هزار و ۲۰۰ نفر نیز در این زمینه تعهد داده‌اند.

وی با اشاره به توقیف ۲۱۵ خودرو مزاحم در سطح استان بوشهر، افزود: برخورد لازم با دو هزار و ۳۸۷ مورد آلودگی صوتی و ۵۰۰ مرد کشف حجاب نیز صورت گرفته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است